Poznámka k BJP – Raghav Chadha z AAP vyhrál dvě volby, ale prohrál dvě

Poznámka k BJP – Raghav Chadha z AAP vyhrál dvě volby, ale prohrál dvě

Raghav Chadha z AAP poblahopřál BJP k rekordnímu vítězství v Gudžarátu

Nové Dillí:

Předseda strany Aam Aadmi Raghav Chadha poblahopřál BJP k rekordnímu vítězství v parlamentních volbách v Gudžarátu a vyjádřil zklamání nad tím, že strana nezískala ani jedno křeslo v Himáčalpradéši.

Pan Chadha řekl, že vstup strany Aam Aadmi (AAP) do „pevnosti Gudžarát“ – i když má pouze pět křesel – zůstává milníkem, protože AAP získala status národní strany v krátké době od založení strany v roce 2012.

„Dosáhli jsme 13procentní volební účasti, což znamená, že hodně lidí hlasovalo pro stranu Aam Aadmi v Gudžarátu. Máme pocit, že je to méně, než jsme očekávali,“ řekl Chadha pro NDTV.

Vůdce AAP řekl: „Samozřejmě to není špatné vyhrát. Ale jsme rádi, že jsme získali oporu a vstoupili do pevnosti Gujarat. Příště budeme bojovat zevnitř pevnosti.“

AAP je nejrychleji rostoucí stranou v Indii, řekl Raghav, něco, co každá regionální strana jako DMK v Tamil Nadu, Trinamoolský kongres Západního Bengálska a další na jihu chtějí, ale nepodařilo se jim toho dosáhnout.

Po ceremonii v sídle BJP v Dillí, kde premiér Narendra Modi poblahopřál svým příznivcům, vůdce Ligy uvedl, že BJP „vyhrála pouze jedny volby, ale prohrála dvě“.

BJP Himachal Pradesh po 15 letech prohrála s Kongresem, Delhi Municipal Corporation s AAP.

READ  Tělo pohřešované Indonéské ženy bylo objeveno zcela neporušené uvnitř 22stopého hada

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *