Pozitivní vývoj bude pravděpodobně přínosem pro českou Coronu – MUFG

Analytici MUFG Bank vidí potenciální obchodní nápad zkrátit pár USD / CZK se vstupní úrovní 21,620, cílem 20,850 a stop lossem 22,140. Naznačili, že pesimismus ohledně Evropy ustupuje a že zlepšení situace ohledně viru Corona podpoří očekávání zvyšování úrokových sazeb.

Klíčové citace:

„Nedávný pokles dlouhodobých amerických výnosů navzdory silné americké aktivitě a údajům o inflaci pomohl v blízké budoucnosti zmírnit býčí rizika pro americký dolar. Mezitím Fed nadále silně naznačuje, že bude udržovat uvolněnou politiku až do období zotavení.“ „

„Naproti tomu euro a středoevropské měny včetně koruny byly v posledních měsících oslabeny kvůli rostoucím obavám z narušení způsobeného pokračujícím šířením COVID. Nedávný vzestup tempa zavádění vakcín v Evropské unii je výzvou pro současný pesimismus trhu.“ Případy zároveň ustoupily: Nová infekce koronaviry je v České republice akutní a během minulého týdne dosáhla nejnižší úrovně od konce loňského roku.

„Pozitivní vývoj pravděpodobně podpoří spekulace na trhu, že čínská národní banka bude schopna pokročit se svými plány na zahájení zvyšování úrokových sazeb mezi koncem druhého čtvrtletí a koncem tohoto roku. Dlouho předtím, než úrokové sazby zvýšily Evropská centrální banka a Federální rezervní systém. V průběhu minulého měsíce měl pár USD / CZK také jednu z nejsilnějších pozitivních korelací s výkonem globálního akciového trhu.

READ  Národní loterie může být pozastavena poprvé ve své 28leté historii

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *