Potvrzené případy spalniček v Novém Mexiku, první od roku 2021

Potvrzené případy spalniček v Novém Mexiku, první od roku 2021

Zatím nepadlo slovo, jak to začne. Dvě děti z Taosu, prvních případů spalniček v Novém Mexiku od roku 2021. Státní zdravotní oddělení uvádí, že jsou mladší 10 let, žijí spolu a nebyly očkovány. Příznaky se u nich rozvinou po mezinárodním cestování. Dětská byla v Aspen Medical Center Urgent Care ve Španělsku, v neděli 26. května od 11:45 do 15:00 a v úterý 28. května od 945 do 230. Pokud si myslíte, že jste ohroženi nebo potřebujete

První případy spalniček potvrzené v Novém Mexiku od roku 2021

Dvě děti z okresu Taos onemocněly spalničkami, což je poprvé za tři roky, kdy Nové Mexiko potvrdilo případy spalniček


Státní ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že u dvou dětí z okresu Taos byly potvrzeny spalničky. Obě děti jsou mladší 10 let a žijí ve společné domácnosti, uvádí NMHealth. Po návratu z mezinárodní cesty se u obou objevila horečka a vyrážka. Jediná veřejnosti známá expozice se stala v Aspen Medical Center Urgent Care ve Španělsku. Tato data expozice byla neděle 26. května a úterý 28. května. Níže jsou uvedeny další podrobnosti o obecné expozici. Zůstaňte v obraze o nejnovějších zprávách o zdraví: Zdraví Beat na akci 7 Zprávy o spalničkách Veřejná expozice ve Španělsku Kde: Aspen Medical Center Urgent Care, 411 Santa Clara Bridge Rd První veřejná expozice: neděle, 26. května, 11:45 až 15:00. Druhá a poslední známá expozice: úterý 28. května, 9:45 až 14:30 Ministr zdravotnictví NM Patrick Allen uvedl, že oddělení bylo schopno oslovit potenciálně exponované osoby. „Ministerstvo zdravotnictví identifikovalo lidi, kteří byli potenciálně exponováni, a kontaktovalo je, aby věděli, co mají dělat a jaké příznaky mají hledat,“ řekl Allen. „Pokud je někdo na tomto místě naléhavé péče ve dnech a časech uvedených výše a ještě nebyl kontaktován oddělením, zavolejte prosím na linku pomoci NMHealth na čísle 1-833-SWNURSE (1-833-796-8773).“ Byly zkoumány záznamy o vakcínách známých lidí, kteří mohli být vystaveni spalničkám. Příznaky spalniček se mohou vyvinout mezi týdnem a 21 dny po expozici. Příznaky zahrnují horečku, kašel, rýmu a červené oči, po kterých může podle NMHealth následovat vyrážka. Jeden z pěti případů neočkovaných lidí v zemi, kteří onemocní spalničkami, se léčí v nemocnicích. Ministerstvo také uvedlo, že vakcíny proti spalničkám jsou k dispozici rodinám v Novém Mexiku zdarma pro děti, bez ohledu na stav pojištění. Zůstaňte informováni o nejnovějších zprávách o zdraví s programem KOAT. Můžete si jej stáhnout odtud.

READ  Úžasná studie ukazuje, že evoluce se ve skutečnosti opakuje: ScienceAlert

Státní ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že u dvou dětí z okresu Taos byly potvrzeny spalničky.

Obě děti jsou mladší 10 let a žijí ve společné domácnosti, uvádí NMHealth. Ti dva trpěli horečkou a vyrážkou po návratu z mezinárodní cesty.

K jediné veřejnosti známé expozici došlo v Aspen Medical Center Urgent Care ve Španělsku. Tato data expozice byla neděle 26. května a úterý 28. května. Níže jsou uvedeny další podrobnosti o obecné expozici.

Zůstaňte v obraze s nejnovějšími zprávami o zdraví: Zdraví beaty fungují 7 novinek

Veřejná expozice spalničkám ve Španělsku

  • Kde: Aspen Medical Center Urgent Care, 411 Santa Clara Bridge Road
  • Veřejná premiéra: neděle 26. května od 11:45 do 15 hodin
  • Druhá a poslední známá expozice: úterý 28. května od 9:45 do 14:30

Ministr NMHealth Patrick Allen uvedl, že oddělení bylo schopno kontaktovat lidi, kteří byli potenciálně vystaveni viru.

„Ministerstvo zdravotnictví identifikovalo lidi, kteří byli potenciálně exponováni, a kontaktovalo je, aby věděli, co mají dělat, a jaké symptomy je třeba si dávat pozor.“ řekl Allen. „Pokud je někdo na tomto místě naléhavé péče ve dnech a časech uvedených výše a ještě nebyl kontaktován oddělením, zavolejte prosím na linku pomoci NMHealth na čísle 1-833-SWNURSE (1-833-796-8773).“

Byly zkoumány záznamy o vakcínách známých lidí, kteří mohli být vystaveni spalničkám. Příznaky spalniček se mohou objevit týden až 21 dní po expozici.

Příznaky zahrnují horečku, kašel, rýmu a červené oči, po kterých může podle NMHealth následovat vyrážka. Jeden z pěti případů neočkovaných lidí v zemi, kteří onemocní spalničkami, se léčí v nemocnicích.

Ministerstvo také uvedlo, že vakcíny proti spalničkám jsou k dispozici rodinám v Novém Mexiku zdarma pro děti, bez ohledu na stav pojištění.

READ  Raketa SpaceX Falcon 9 startuje letos na 80. orbitální start – Spaceflight Now

Zůstaňte v obraze s nejnovějšími zprávami o zdraví pomocí aplikace KOAT. Můžete si jej stáhnout tady.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *