Poté, co nájemní pár Highland Park utekl z Ukrajiny, nyní čekají, až si domů přivezou svá předčasně vyspělá dvojčata | Chicago News

V domově Jeffa Sterlinga a Lilac Epstein’s Highland Park už dva měsíce čekají kufry u vchodových dveří.

„Ten telefonát o půlnoci – to je důvod, proč jsou kufry venku, protože se to může stát kdykoli,“ řekl Sterling.

Koncem dubna pár obdržel překvapivý telefonát. Ale přišlo to mnohem dříve, než se čekalo.

Jejich ukrajinská náhradní matka, která byla převezena do České republiky, porodila jejich dvojčata za pouhých 27 týdnů nouzovým císařským řezem. V napětí dlouhém čekání na předměstský pár jsou první zprávy nejnovějším nervy drásajícím vývojem.

WTTW News dříve informovalo o rodině, když sdíleli příběh ukrajinského náhradního mateřství krátce poté, co Rusko napadlo zemi.

Když byly první dny po porodu děsivé, dvojčata byla propuštěna z neonatologické jednotky intenzivní péče české nemocnice, každé vážilo více než tři kila.

„Fungují tak dobře, jeden den v kuse,“ řekla Sterlingová ze svého obývacího pokoje s Epsteinem po jejím boku a jejich ročním Davidem na klíně.

„Je to proces, budou mít ještě čtyři až pět týdnů, ale jde o pokrok,“ řekl. „Určitě to bylo lepší než první dva dny [after] Narodili se. „

Pokud by vzdálenost 4 500 mil od novorozenců nestačila, páry nyní nařizují byrokracii, aby si zajistila řádnou dokumentaci k přivedení malých dívek domů. To je navíc komplikováno tím, že Česká republika neuznává náhradní mateřství.

„Věci jsou teď velmi matoucí,“ říká Sam Everingham, mezinárodní nezisková organizace se sídlem v Austrálii, jejímž cílem je pomoci ostatním rodičům přivézt své děti bezpečně domů z válkou zmítané Ukrajiny.

„Problém je v tom, že některá z těchto dětí se rodí bez země, protože země jejich narození je neuznává,“ řekl Everingham. „A dokud rodiče nevstoupí do země a neposkytnou dětem identifikační doklady, děti nemají žádnou skutečnou identitu toho, kým jsou, to je ten zmatek.“

READ  grough - Český atlet Pavel Paloncý se pokouší o kolo Winter Wainwrights

Dvojčata Jeffa Sterlinga a Lilac Epstein se narodila za pouhých 27 týdnů v České republice ukrajinské náhradníkovi. (S laskavým svolením Lilac Epstein)

V případě Sterlinga a Epsteina byl Sterling biologickým otcem dítěte a potřeboval krevní test, aby to dokázal.

Do Česka ale ze zdravotních důvodů nemohl.

Pár spolupracoval s ministerstvem zahraničí USA, aby zajistil, že se bude podílet na vyšetřování a že dokumenty může přinést sám Epstein.

Další problém: Victoria a její manžel, kteří jsou střídavě postižení, musí podepsat práva svých rodičů.

„Manžel Victorie nemůže opustit Ukrajinu, na Ukrajině není žádné velvyslanectví USA. Nemůže tento dokument formálně ani právně podepsat před členem velvyslanectví USA. Vzdal se svých práv ještě před přenosem embrya,“ vysvětluje Epstein. „Takže ve všech těchto různých prvcích doufáme, že bude nějaká sleva.“

Zatímco dvojice čeká na vyjádření právního oddělení na americké ambasádě v České republice, je toho tolik, čeho se mohou obávat.

„Může to být obrovské, ale tato situace je prostě taková a v určitém okamžiku se vyřeší,“ říká Epstein.

„Úleva od stresu je zlepšení, které malé holčičky dělají: to je náš hlavní zájem,“ dodal Sterling.

Spolupracují s agentem v České republice, který jim posílá příspěvky, a se svými zmocněnci spolu pravidelně konverzují prostřednictvím SMS.

Když je vše řečeno a hotovo, Epstein se připravuje na náročnou cestu, kdy její dvojčata odletí domů sama z Evropy.

„Chci, aby to byl můj největší problém,“ směje se. „Ze všech ostatních věcí, které jsme řešili, ať je to můj největší problém!“

Sledujte Brandise Friedmana na Twitteru RaBrandisFriedman


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *