Poté, co Maďarsko obejde Evropskou unii, hodlá Česká republika koupit ruskou vakcínu

Česká republika se může stát druhou evropskou zemí, která dostane vakcínu COVID-19 z Ruska poté, co v pátek navštívil Maďarsko maďarský premiér Andrej Babiš, aby se informoval o akvizici. Maďarsko se minulý měsíc stalo první evropskou zemí, která schválila a přijala ruskou vakcínu Sputnik-V COVID-19. Babis v pátek navštívil Budapešť, aby se dozvěděl více o maďarském nákupu Sputnik-V a akvizici mimo rámec EU pro zadávání veřejných zakázek.

Přečtěte si: Maska na obličej vyvolává v českém parlamentu hádky

Babiš po setkání se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem uvedl, že na nákup vakcín COVID-19 by se nemělo pohlížet z politického hlediska, popisuje to jako zdravotní problém a dodává, že jeho země je připravena koupit jakoukoli vakcínu považovanou za bezpečnou. Bez ohledu na jejich původ. Babiše doprovázel jeho poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Primula. Maďarsko také schválilo vakcínu vyvinutou čínskou společností Sinopharm.

Číst: Česká republika zaznamenává nový nárůst v případech COVID-19

Evropská unie neschválila ruské a čínské vakcíny pro použití v této oblasti. Maďarsko však vydalo povolení pro nouzové použití pro Sputnik-V a v pátek obdrželo první dávku 40 000 dávek, které podle něj začnou brzy podávat. Maďarsko minulý týden schválilo čínskou vakcínu a očekává se, že dávky dostane brzy. Maďarsko a Česká republika kritizovaly zavedení vakcíny v Evropské unii, která byla ovlivněna zpožděním výroby a distribuce.

Přečtěte si: Česká republika zpřísňuje omezení koronaviru

COVID-19 v České republice

Malá česká země v Evropě dosud zaznamenala více než 1 milion případů COVID-19 a více než 16 800 úmrtí. V České republice je v současné době 95 196 aktivních případů, z toho 995 u pacientů v kritické péči. Ačkoli denní míra infekce v České republice poklesla ze svého maxima na začátku ledna, je stále relativně vysoká a představuje velkou hrozbu pro zdravotnickou infrastrukturu. Nové objevující se varianty COVID-19, které jsou podle vědců vysoce nakažlivé, zhoršují situaci v zemi s více než 10 miliony lidí. Země doposud poskytla více než 327 000 dávek vakcín.

READ  Adam Sandler potvrdil, že bude sledovat 'Uncut Gems' se Safdie Brothers

Přečtěte si: Česká republika se stala 20. zemí, která zaznamenala 1 milion případů COVID-19

(Fotografický kredit: AP)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *