Poslední aktualizace: Von der Leyen vyzývá k „diskuzi“ EU o povinném očkování

Omicron byl detekován v nejméně 20 zemích, protože vlády po celém světě uvalily omezení, aby omezily šíření nejnovější varianty koronaviru.

Na seznam se dnes připojila Nigérie a Irsko, zatímco Hongkong ohlásil čtvrtou infekci po příjezdu cestovatele z Kataru.

„Další epidemiologická vyšetřování odhalila, že pacient 15. listopadu odcestoval z Papuy-Nové Guiney do Nigérie a poté odcestoval z Kataru do Hongkongu,“ uvedla hongkongská vláda.

Omicron byl identifikován v Austrálii, Rakousku, Belgii, Botswaně, Brazílii, Kanadě, České republice, Francouzském Reunionu, Německu, Hongkongu, Irsku, Izraeli, Itálii, Japonsku, Nizozemsku, Nigérii, Portugalsku, Jižní Africe, Španělsku, Švédsku a Spojené království.

Objevily se také zprávy o variantě koronaviru v Norsku, Jižní Koreji a Saúdské Arábii.

Země po celém světě zavedly dnes japonské ministerstvo dopravy cestovní omezení a žádají mezinárodní letecké společnosti, aby do konce prosince přestaly provádět nové rezervace na všechny lety směřující do Japonska.

Nigérijské centrum pro kontrolu nemocí uvedlo, že Nigérie identifikovala své první případy Omicronu „u tří lidí s historií cest do Jižní Afriky“.

„Národní centrum pro kontrolu a prevenci nemocí předpokládá, že Omicron je celosvětově rozšířený vzhledem k rostoucímu počtu zemí, které tuto variantu hlásí,“ dodalo centrum.

READ  Rozvíjející se trhy – Akcie přerušují sérii ztrát, protože Fed ukazuje trpělivost při zvyšování sazeb

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.