Poslanci českého parlamentu dostali zákaz používat TikTok na vládních zařízeních

Poslanci českého parlamentu dostali zákaz používat TikTok na vládních zařízeních

Praha 23. března (UNI) Poslancům obou komor Parlamentu ČR bylo z bezpečnostních důvodů a v souladu s doporučením Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost zakázáno používat čínskou aplikaci pro sdílení videí TikTok, informovala ve středu česká média. . .

Český Rojalas Radio uvedl, že IT oddělení obou komor by měla nainstalovat aplikaci TikTok na vládní elektronická zařízení a zajistit podmínky, kde ji nelze používat.

Všem zákonodárcům a jejich poradcům bylo doporučeno, aby aplikaci nepoužívali na osobních elektronických zařízeních, řekl novinářům zástupce generálního tajemníka Martin Pliszek.

V současné době je přístup k TikTok z vládních zařízení omezen ve více než polovině států USA kvůli bezpečnostním obavám ohledně uživatelských dat, ke kterým má čínská vláda přístup. Výbor Sněmovny reprezentantů pro zahraniční věci navíc schválil návrh zákona, který by vládě USA umožnil zakázat TikTok nebo jakoukoli jinou zahraniční aplikaci, pokud se domnívá, že představuje hrozbu pro národní bezpečnost.

V únoru byl TikTok zakázán kanadskou vládou a Komisí a parlamentem Evropské unie. V březnu se vláda Spojeného království rozhodla zakázat úředníkům používání sociální sítě na vládních zařízeních.

UNI/SPUTNIK GNK

READ  Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Bulharsko se stále staví proti embargu EU na ruskou ropu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *