Poškozený trup ruské ponorky při návštěvě Kuby vyvolává otázky

Poškozený trup ruské ponorky při návštěvě Kuby vyvolává otázky

Zdá se, že fotografie ruské ponorky s jaderným pohonem, která minulý týden zakotvila v Havaně kvůli vojenskému cvičení, ukazují určité poškození jejího trupu, což vyvolává otázky na sociálních sítích.

Ponorka Kazaň s jaderným pohonem a další námořní plavidla zakotvila v havanském přístavu 12. června a po pětidenním pobytu odplula v pondělí. Rusko minulý týden nasadilo válečné lodě a letadla v Karibském moři na plánovaná vojenská cvičení, což je krok, který Spojené státy uvedly, že se jím nezajímají.

Ruští mariňáci u kormidla ruské jaderné ponorky Kazaň 12. června 2024. Zdá se, že fotografie ukazují určité poškození jejího trupu.

Yamil Laji/AFP/Getty Images

Pozorovatelé probíhající rusko-ukrajinské války sdíleli fotografie zakotvené ponorky na sociálních sítích a všímali si velkých děr v trupu lodi.

Ponorky jsou obvykle vybaveny stealth vrstvami nebo anechoickými dlaždicemi, navrženými tak, aby absorbovaly zvukové vlny, díky čemuž jsou méně zranitelné vůči útoku a pro nepřátelské lodě je obtížnější je sledovat. Je běžné vidět skvrny chybějících dlaždic na trupech ponorek.

Newsweek Kontaktoval jsem ruské ministerstvo obrany pro vyjádření prostřednictvím e-mailu.

„Ruská ponorka se začala hroutit během své plavby na Kubu,“ napsal v článku Igor Sushko, ukrajinský vojenský blogger a výkonný ředitel výzkumné skupiny Winds of Change. pošta Na X, dříve známý jako Twitter.

Dodal: „Vrátíte se do Ruska? Řekl bych, že vyhlásit výjimečný stav a zamířit do přístavu vzdáleného několik hodin na Floridě, kde přeběhnout, je nejlepším řešením.“

READ  Hackerská skupina MuddyWater spojená americkou armádou s íránskou rozvědkou

„Nejnovější ruská jaderná ponorka Kazaň se zhroutila při návštěvě Kuby. Její zvukotěsné panely padají, což znamená, že „neviditelná“ ponorka je pod vodou a světly pravděpodobně velmi hlasitá,“ řekla Maren Markusová, datová vědkyně z Nizozemska. LinkedIn. Na sonaru.“

„Anechoické dlaždice mají být vyměnitelné, ale omg ta velká mezera napravo…“ napsal Marcus.

„Zatímco byla ponorka ukotvena, byli kolem ponorky viděni ruští potápěči, kteří se s největší pravděpodobností pokoušeli opravit plechovou vanu. Je šokující, že ponorka je pouze 6 let stará, problém, kterým trpí i západní ponorky , konstantní tlak a konstantní tlak jsou obvykle problémem Rozšiřte strukturu.“

Antirezonanční povlaky jsou technickou výzvou, protože „musí zůstat ve spojení v některých z nejnáročnějších prostředí na Zemi,“ uvedl výzkumník námořní bezpečnosti Hay Sutton v článku Forbes z roku 2020.

„Trup ponorky, i když je vyroben z ultrapevné oceli, se prohýbá, když ponorka klesá hlouběji. Povlak je vystaven teplotním změnám,“ řekl.

„Americké námořnictvo není osamocené, kdo čelí výzvám souvisejícím s jeho neviditelnými povlaky. Královské námořnictvo, které se nasazuje v podobných vzorech, má často odtržené části pokovení. Ruské námořnictvo, které operuje v drsné Arktidě, čelí podobným problémům, a proto se potýká s podobnými problémy.“ “ řekl Sutton. „Výzvy, kterým čelí, jsou umocněny titanovými trupy některých ponorek, na které se zdá být obtížnější nanášet nátěry.

„Takže až příště uvidíte ponorku s viditelnými jizvami, na kterých se odlupovala barva, uvědomte si, že jde o běžný problém, který odráží obtížné provozní podmínky. Na opravě se možná pracuje.“

Máte radu ohledně této mezinárodní zprávy? Newsweek Mělo by to krýt? Máte dotaz ohledně rusko-ukrajinské války? Řekněte nám to na [email protected].