Posílení zastoupení žen ve správních radách společností

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyvíjí nový tlak na posílení zastoupení žen ve správních radách společností ve snaze uvolnit evropskou legislativu o kvótě pro ženy, která je od roku 2012 pozastavena.

Brusel poté navrhl, aby společnosti zahrnuté do bloku obsadily alespoň 40 % nevýkonných míst ve správních radách ženami.

Cíle bude dosaženo upřednostněním kandidáta nedostatečně zastoupeného pohlaví, pokud se o stejnou pozici ucházejí osoby se stejnou kvalifikací.

Navrhovaná směrnice nespecifikuje sankce, ale společnosti, které cíle nedosáhnou, musí vysvětlit proč a uvést kroky, které k dosažení cíle podniknou.

Řecko je jednou z pouhých osmi zemí v Evropské unii, které přijaly národní povinné genderové kvóty pro kotované společnosti.

Dalšími sedmi jsou Belgie, Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Portugalsko a Nizozemsko.

Deset z nich zvolilo měkčí přístup s využitím řady opatření a iniciativ: Dánsko, Estonsko, Irsko, Španělsko, Lucembursko, Polsko, Rumunsko, Slovinsko, Finsko a Švédsko.

Kypr a osm dalších zemí (Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Malta a Slovensko) nepodnikly podstatná opatření. [Reuters]

READ  Rychlý zásah: Mnoho čísel

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.