Posílení zastoupení žen ve správních radách společností

Posílení zastoupení žen ve správních radách společností

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyvíjí nový tlak na posílení zastoupení žen ve správních radách společností ve snaze uvolnit evropskou legislativu o kvótě pro ženy, která je od roku 2012 pozastavena.

Brusel poté navrhl, aby společnosti zahrnuté do bloku obsadily alespoň 40 % nevýkonných míst ve správních radách ženami.

Cíle bude dosaženo upřednostněním kandidáta nedostatečně zastoupeného pohlaví, pokud se o stejnou pozici ucházejí osoby se stejnou kvalifikací.

Navrhovaná směrnice nespecifikuje sankce, ale společnosti, které cíle nedosáhnou, musí vysvětlit proč a uvést kroky, které k dosažení cíle podniknou.

Řecko je jednou z pouhých osmi zemí v Evropské unii, které přijaly národní povinné genderové kvóty pro kotované společnosti.

Dalšími sedmi jsou Belgie, Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Portugalsko a Nizozemsko.

Deset z nich zvolilo měkčí přístup s využitím řady opatření a iniciativ: Dánsko, Estonsko, Irsko, Španělsko, Lucembursko, Polsko, Rumunsko, Slovinsko, Finsko a Švédsko.

Kypr a osm dalších zemí (Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Malta a Slovensko) nepodnikly podstatná opatření. [Reuters]

READ  Zdeněk Židek je jediným evropským rozhodčím v nižších soutěžích

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *