Porazil Modiho večírek na bojišti v Západním Bengálsku

Příznivci Přechodné vojenské rady oslavovali po svém návratu k moci v Západním Bengálsku

Strana indického předsedy vlády Narendra Modiho ztratila nabídku ovládnout hlavní stát Západního Bengálska v regionálních volbách.

BJP se během volební kampaně silně zaměřila na Západní Bengálsko, ale současná Mamata Banerjee, která byla hlasitým kritikem Modiho, se na něj pohodlně zaměřila.

Strana si udržela moc v Assamu, ale jinde nedosáhla významných zisků.

Hlasování bylo pečlivě sledováno kvůli známkám odporu proti Modimu uprostřed krize Covidů v Indii.

Po dobu 10 po sobě jdoucích dnů přesáhly denní případy 300 000. V neděli dosáhla Indie nového rekordu v počtu denních úmrtí s 3 689 úmrtí. Nemocnice čelí akutnímu nedostatku lůžek a lékařského kyslíku, mnoho Indů se obrací k zoufalým prosbám o sociální média.

Shromáždění kampaně a hlasování Byl obviněn z nárůstu počtu případů.

Co se stalo v Bengálsku?

Se započítáním téměř všech výsledků zajistila strana Trinamole Conference (TMC) společnosti Mamata Banerjee více než 200 křesel v sestavě s 294 místy.

Výsledky jsou nastaveny tak, aby se paní Banerjee stala potřetí vůdkyní Západního Bengálska. Je také jedinou premiérkou v Indii.

Při oslavě vítězství řekla, že Západní Bengálsko „zachránilo“ Indii výsledkem. „Je to vítězství pro obyvatele Bengálska, vítězství pro demokracii,“ řekla svým příznivcům.

Ovlivněna ztrátou místa v Nandigramu, bývalém disidentovi BJP, který se stal disidentem. Řekla, že výsledek napadne u soudu, ale možná bude muset znovu kandidovat, aby zůstala předsedou vlády.

Stát Západní Bengálsko s 90 miliony obyvatel je zvláště zajímavý pro volební pozorovatele. Je to jeden z mála států, kde Modi nemá většinu parlamentních křesel a nikdy mu nevládla jeho hinduistická nacionalistická strana, strana Bharatiya Janata.

Přes porážku toto hlasování vedlo k tomu, že BJP získala asi 80 křesel, aby se stala hlavní opoziční stranou v Západním Bengálsku. V hlasování 2016 strana získala pouze tři křesla.

READ  Vypuknutí delty Nového Zélandu se šíří mimo Auckland

A co někde jinde?

Kromě severovýchodních států Západního Bengálska a Assamu se hlasovalo v jižních státech Tamil Nadu a Kerala, v provincii Puducherry v jižní Indii a volby do místních zastupitelstev v některých částech Uttarpradéš a Telangana.

V Tamil Nadu se chopila moci hlavní regionální opoziční strana DMK. Jejich vůdce, MK Stalin, byl pojmenován na počest zesnulého sovětského diktátora.

Levicová koalice si udržela moc v Kérale, zatímco koalice vedená BJP nezískala křesla.

Kromě pandemie koronavirů někteří analytici zjistili, že výsledky ukazují hranice hinduistického nacionalistického diskurzu BJP v zemích s velkým počtem muslimů.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *