Pořadatelé Eurovision Song Contest byli odhaleni

Pořadatelé Eurovision Song Contest byli odhaleni


Eli Oorezo, hlavní reportér pro zábavu v Pensylvánii

Britská televizní hvězda Alesha Dixon, herečka Hannah Waddingham a ukrajinská zpěvačka Julia Sanina oznámili, že budou hostit Eurovision Song Contest.

Mezinárodní hudební show se bude konat v M&S ​​Bank Arena Liverpool v květnu poté, co bylo město vybráno jako hostitel soutěže jménem vítězů Mistrovství Ukrajiny v roce 2022 po ruské invazi.

Moderátorka Zoe Ball (52) to ve středu oznámila v pořadu BBC Radio 2 Breakfast Show.

Řekla: „Naposledy byla Eurovize ve Spojeném království v roce 1998, kterou pořádali náš drahý Sir Terry Wogan a Ulrika Johnson, loni v Turíně samozřejmě Alessandro Cattelan a Laura Pausini a Mika v těch báječně nádherných oblecích.

V televizi, která pořádá finále Eurovision Song Contest v Liverpoolu, je Alesha Dixon, ukrajinská zpěvačka Julia Sanina, oceněná herečka Ted Lasso a James of Thrones Hannah Waddingham a někdo, koho možná dobře znáte, Sir Graham Norton.

„Zatímco bude Graham v televizi, protože dělá show, dostane malou nápovědu od boxu s komentáři – bude tam i Mel Giedroyck, který bude sloužit jako jeho okouzlující asistent.“

Norton se vrací jako komentátor soutěže Eurovision Song Contest 2023, což znamená, že již po třinácté hostil zpravodajství BBC o soutěži.

„Alisha, Julia a Hannah se také dostanou do semifinále,“ dodal Paul.

Dixon se proslavil na počátku roku 2000 jako člen dívčí skupiny Mis-Teeq, než se vydal na sólovou dráhu s hity včetně The Boy Does Nothing.

READ  Ve volbách do Interpolu dominují autoritářské režimy
Britské nezávislé filmové ceny - Londýn

Alesha Dixon bude hostit Eurovision Song Contest 2023 (Ian West/PA) Foto Ian West

Tento 44letý hráč zvedl v roce 2007 s profesionálním partnerem Matthewem Cutlerem taneční ples BBC Strictly Come Dancing Ball, než se vrátil do soutěže jako porotce ve třech sériích do roku 2011.

Poté se v roce 2012 připojila k porotě British Got Talent a stala se miláčkem v televizi.

Dixon řekl: „Vystupoval jsem po celém světě a na humbuku a očekávání živé show je prostě něco, co nelze překonat. Eurovize přináší toto vzrušení, kreativitu a talent, ale v masivním, globálním měřítku.“

„Vzpomínám si, že jsem jako mladý sledoval v televizi Eurovizi, takže být u toho a uvádět velké finále a semifinále pro lidi z celého světa je obrovské.“

Britská herečka Waddingham (48), která si domů odnesla cenu Emmy za výkon v roli Rebeccy Wiltonové v oceňované komedii Ted Lasso, mezitím řekla, že je „velkým privilegiem“ pořádat soutěž písní „letos všech let“.

Řekla: „Na Eurovizi je něco opravdu zvláštního, a proto jsem už léta tak vášnivým fanouškem – od kamarádství všech aktů v zákulisí až po impozantní rozsah show.

„Je to jeden z největších hudebních festivalů na světě, ale letos, možná více než kdy jindy, je pro mě velkou ctí stát bok po boku s Ukrajinou, zemí, která je tak silná a sjednocená.“

Sanina, která stojí v čele ukrajinské alternativní rockové kapely The Hardkiss, doplňuje čistě ženskou sestavu.

Loni si zpěvačku vybralo publikum za členství v odborné porotě pro výběr Ukrajiny pro účast na Eurovizi-2023 spolu s vítězem Eurovize 2016 Jamalou a Tarasem Topolia ze skupiny Antytila.

BRIT Awards 2022 – Přílety – Londýn

Hannah Waddingham (Ian West/PA) Fotografie od Iana Westa

Dvaatřicetiletý hráč již dříve zdůraznil důležitost hostování Liverpoolu jménem válkou zmítané Ukrajiny a řekl, že by bylo „neuvěřitelné“, kdyby se naše kultury spojily.

Při pořádání písňové soutěže řekla: „Jsem tak nadšená, že mohu předvést ukrajinskou kulturu a kreativitu a pomoci uspořádat show, na kterou bude moje země hrdá. Nemůžu se dočkat, až se dostanu do Liverpoolu a setkám se s fanoušky a zbytek rodiny Eurovize.“

Martin Green, ředitel BBC Eurovision, již dříve uvedl, že účast Ukrajiny v soutěži písní by se dala vizualizovat jako „skutečně bohatá stuha probíhající akcí“.

Ukrajinský hlasatel Timur Miroshenko, který komentuje Eurovizi na Ukrajině od roku 2007, se objeví během živých vystoupení, aby poskytl nahlédnutí z ukrajinského komentátorského boxu v Liverpool Areně.

National Television Awards 2022 – Londýn

Timur Miroshenko (Ian West/PA) Foto Ian West

Miroshnychenko a Liverpoolský moderátor Sam Quek budou také živě vysílat zahajovací ceremoniál na oficiálním YouTube kanálu Eurovision Song Contest.

Kate Phillips, programová ředitelka BBC Uncripted, řekla: „BBC je potěšena, že má tak talentovanou skupinu, která přináší Eurovision Song Contest z Liverpoolu – jménem Ukrajiny – do světa.

„Jedna věc, která nás všechny skutečně spojuje, je hudba a jsme hrdí na to, že máme tým – tak dobře zvyklý na svět hudby, performance a živého vysílání – jako součást rodiny prezentujících Eurovize.

„Bude to skvělý okamžik, kdy BBC představí dva velké vrcholy letošního kalendáře vysílání, Korunovaci krále a Eurovizi, ve stejný týden.“

Eurovize se letos má zúčastnit celkem 37 zemí, přičemž Ukrajina se automaticky kvalifikuje jako vítězové pro rok 2022 a také takzvaná „velká pětka“ – Spojené království, Francie, Německo, Itálie a Španělsko – z nichž každá obdrží volný průchod díky jejich finančním příspěvkům na akci.

Mezi 15 národy, které se utkají v prvním semifinále 9. května, patří Irsko, Srbsko, Lotyšsko, Norsko, Portugalsko, Chorvatsko, Malta, Švédsko, Moldavsko, Švýcarsko, Izrael, Nizozemsko, Finsko, Ázerbájdžán a Česká republika.

Mezitím se v semifinále 11. května utkají Arménie, Kypr, Rumunsko, Dánsko, Belgie, Island, Řecko, Estonsko, Albánie, Austrálie, Rakousko, Litva, San Marino, Slovinsko, Gruzie a Polsko.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *