Polsko, Česká republika a Německo žádají Evropskou unii, aby pomohla pokrýt náklady na přijetí uprchlíků z Ukrajiny, uvedla agentura Bloomberg.

Polsko, Česká republika a Německo žádají Evropskou unii, aby pomohla pokrýt náklady na přijetí uprchlíků z Ukrajiny, uvedla agentura Bloomberg.

Podporujte nezávislou žurnalistiku na Ukrajině. Přidejte se k nám v tomto boji.

Staňte se členem Podpořte nás pouze jednou

Německo, Polsko a Česká republika požádaly Evropskou unii o finanční pomoc na pokrytí nákladů na přijetí ukrajinských uprchlíků, informovala 27. června agentura Bloomberg.

Tři hlavy států zaslaly společný dopis, který obdržel Bloomberg, S žádostí o financování od předsedkyně Evropské komise Ursuly van der Leyenové.

V EU žije asi 4,2 milionu ukrajinských uprchlíků Dočasný stav zabezpečeníUchýlilo se do něj téměř 1 milion lidí Polsko.

Podle zprávy UNHCR a Deloitte k březnu 2024 tvořili Ukrajinci v roce 2023 0,7 % až 1,1 % HDP Polska.

Německo přijalo od února 2022 více než 1 milion uprchlíků z Ukrajiny. Podle agentury Bloomberg utratil Berlín 20 miliard eur (21,4 miliardy dolarů) na ubytování a integraci uprchlíků z této války.

Česká republika oficiálně hostí 340 000 ukrajinských uprchlíků, kteří podle údajů českého ministerstva práce v prvním čtvrtletí zaplatili na daních dvakrát více, než dostali na sociálních dávkách.

Tyto tři země vzaly lví podíl na odchodu ukrajinských uprchlíků od začátku války, píše se v článku.

„Více než 50 % ukrajinských uprchlíků, kteří vstoupili do EU, žije v Německu, Polsku a České republice.

„Nerovné výzvy pro členské státy v rámci EU jsou také zřejmé ve vztahu k jejich příslušné velikosti populace,“ napsali hlavy států v dopise, který viděla agentura Bloomberg.

Země uvedly, že situace je „v rozporu“ se společným cílem sdílet břemeno přijímání uprchlíků z Ukrajiny a „důsledky pro národní rozpočty“, napsal Bloomberg.

„Ze stávajících fondů současného víceletého finančního rámce na období 2021–2027 je vyžadována dodatečná a – ve vztahu ke skutečným nákladům – značná finanční podpora, zejména s cílem odpovídajícím způsobem zohlednit náklady na přijetí, ubytování a poskytnutí uprchlíků z Ukrajiny do těchto členských států. postižených uprchlíků z Ukrajiny,“ dodali vůdci.

READ  Petra Kvitová: Česká hvězda říká, že nemá „více ambicí“ než French Open

Prezident Olaf Scholes v rozhovoru s novináři před summitem lídrů EU v Bruselu řekl, že otázka příspěvku jednotlivých členských států k přijímání ukrajinských uprchlíků „nebyla jasně rozdělena,“ uvedla agentura Bloomberg.

EU by měla těmto třem zemím kompenzovat životní náklady, odbornou přípravu a jazykové kurzy, dodal Scholes. Zmínil také, že toto téma se bude projednávat v Bruselu.

Scholesovy komentáře v Bruselu následovaly po jeho 24. červnu Zpráva Klesající obliba jeho Sociálně demokratické strany Německa (SPD), kterou vede, prý souvisí s odporem části voličů vůči stranické podpoře Ukrajině.

Tento efekt je přímo pociťován v některých státech na východě Německa, kde má SPD před nadcházejícími místními volbami plánovanými na září pouhých 7 % hlasů.

Průzkum ukazuje, že se postoje Polska k ukrajinským uprchlíkům zhoršují

Podle studie Varšavské univerzity a Vysoké školy ekonomických a humanitních studií ve Varšavě, po více než dvou letech totální války, Poláci vnímají ukrajinské uprchlíky negativně téměř ve všech aspektech. Podle Rzeczpospolita…

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *