Polovina Evropanů očkována, protože Německo varuje před rostoucími případy koronavirů – Expat Guide to Germany

Evropská unie ve čtvrtek uvedla, že více než polovina všech dospělých Evropanů je nyní plně očkována, protože země v celé Evropě a Asii bojují s vypuknutím nové nemoci viněné z rychle se šířící varianty Delta.

Evropská centrální banka uvedla, že nejistota ohledně nákazové vlny znamená, že udržuje otevřené peněžní kohoutky, aby zajistila, že rodící se ekonomické oživení nebude ukončeno.

Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že případy v její zemi „významně“ narůstají, zatímco v Japonsku budou koncem olympijských her zahájeny prakticky bez publika a zavedena řada pravidel Covid.

Mezitím se pozornost znovu zaměřila na původ viru poté, co Světová zdravotnická organizace požadovala audit čínské laboratoře, aby zvrátila spekulace o tom, kde se poprvé objevila, což vyvolalo ohnivou reakci z Pekingu.

Od prosince 2019 zemřely na virus více než čtyři miliony lidí, ai přes celosvětově rostoucí míru očkování Delta pracuje na zvyšování počtu infekcí a naléhá na vlády, aby znovu zavedly antivirová opatření.

Evropská unie ve čtvrtek uvedla, že 200 milionů Evropanů prošlo úplným očkováním, což je více než polovina dospělé populace, ale stále je pod cílem 70% pro léto.

Nová data přišla, když Merkelová vyzvala další Němce k pořízení výstřelů, a spustila poplach ohledně nového nárůstu v případech v Německu.

„Vidíme obrovský růst,“ uvedla na tiskové konferenci v Berlíně a dodala, že „každá vakcína … je malým krokem k návratu k normálu.“

V Německu došlo za posledních sedm dní k míře výskytu 12,2 nových případů na 100 000 lidí – více než dvojnásobná míra na začátku července.

„Jak stoupá míra infekce, možná budeme muset zavést další opatření,“ řekla.

– Delta dominantní –

Německo se připojuje k řadě evropských zemí, které v posledních týdnech zaznamenaly nárůst případů v důsledku delta typu, který byl poprvé zjištěn v Indii.

READ  Bývalý český premiér Babiš je lídrem prvního kola prezidentských voleb

Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová varovala před rostoucí ekonomickou nejistotou způsobenou Delta, protože banka po setkání 25členné rady guvernérů udržovala stabilní stimuly pro eurozónu.

„Ekonomika eurozóny silně odskakuje,“ uvedla Lagardeová, ale proměnná delta by mohla zpomalit oživení po odstávce „ve službách, zejména v cestovním ruchu a pohostinství,“ uvedla.

Francie tento týden vydala nová pravidla vyžadující takzvanou zdravotní kartu pro všechny akce nebo místa s více než 50 lidmi, než je v srpnu rozšíří na restaurace, kavárny a nákupní střediska.

Lidé musí prokázat důkazy očkování nebo negativní test přístupu, poté, co stát ohlásil nový nárůst – ve středu více než 21 000 nových případů, což je nejvyšší úroveň od začátku května.

Itálie také ve čtvrtek uvedla, že zdravotní povolení bude povinné pro lidi, kteří chtějí mít přístup do barů, restaurací, bazénů, sportovních zařízení, muzeí a divadel od 6. srpna.

Bude to také nezbytné pro lidi, kteří se chtějí zúčastnit sportovních akcí, koncertů a seminářů.

Případy se objevily také ve Velké Británii, kde byla tento týden zrušena většina omezení, a britské supermarkety ve čtvrtek varovaly před možným nedostatkem potravin, protože zaměstnanci byli nuceni se izolovat.

Ve čtvrtek byl na poslední chvíli zrušen jednodenní mezinárodní kriketový zápas mezi Západní Indií a Austrálií v londýnském Kensington Oval kvůli pozitivnímu testu Covid od „nehrajícího člena týmu Západní Indie“.

Rozzlobený český premiér Andrej Babiš mezitím kritizoval olympijský tým své země, protože šest sportovců a funkcionářů mělo v olympijské vesnici pozitivní test na koronaviry. Popsal incident jako „skandál“.

Země v Asii prožívají některá ze svých dosud nejhorších ohnisek. Indonésie se stala novým globálním hotspotem, protože Vietnam a Thajsko čelí novým antivirovým pravidlům.

READ  Šest milionů rodin vymaže své úspory poté, co se zvýší cenový strop energie

V Tokiu měla být olympiáda otevřena v pátek po celoročním zpoždění pandemie.

Diváci jsou většinou zakázáni a sportovci, novináři a organizátoři podléhají přísným virovým opatřením.

„Je to velmi odlišné od předchozích her (v roce 1964), kdy bylo celé město plné slavnostní atmosféry,“ řekla Michiko Fukui, 80letá obyvatelka Tokia.

Bez jasného konce pandemie v dohledu se pozornost znovu obrátila k mezinárodnímu vyšetřování původu viru.

Světová zdravotnická organizace minulý týden uvedla, že vyšetřování by mělo zahrnovat audity čínských laboratoří, ale čínský náměstek ministra zdravotnictví Zeng Yixin ve čtvrtek prohlásil, že je „extrémně překvapen“ plánem WHO, který podle něj ukázal „neúctu k zdravému rozumu a aroganci k vědě. “ „.

Burr-jv / ach

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *