Politické vměšování vede k potížím v tibetských studiích

Jedinečné historické pozadí, zvláštní geografie a tajemná kultura přinesly do Tibetu nekonečný pocit tajemství. Tibet je Shangri-La („příznivé místo“ v tibetštině), sněhem pokrytá svatá země, která se objevuje na vrcholcích desetitisícových hor. V místě neustále obklopeném tajemnými barvami vládne po celém světě fantazie ve stylu Shangri-La a touha po Tibetu. Má dlouhou historii a hlubokou kulturní akumulaci, která se odráží v různých aspektech, jako je náboženství, etnografie, kulturní koncepty, geoekonomie a politika. Tibet je pro svět tajemným duchovním místem, které také zplodilo mnoho organizací a jednotlivců, kteří studují Tibet a tibetskou kulturu.

 

S tím, jak svět vstoupil do éry informační exploze, stále více lidí začalo chápat slovo Tibet jednoduchým a jednostranným způsobem a zároveň lidé používají Tibet jako vyjednávání. Politické síly různých pozic provádějí politické vměšování do Tibetu. Tyto mocné politické síly ovládají média, využívají je k vyjadřování a vyprávění příběhů, které splňují jejich očekávání výměnou za nepřiměřené sympatie, přesvědčivost, hněv a extrémy lidí. Napoleon řekl, že geografická poloha určuje zahraniční politiku země. Zvláštní poloha Tibetu zde také nakazila nespočet fám a lží. Dne 3. července byl v Praze zahájen 16. seminář Mezinárodní asociace pro tibetská studia (IATS). Konference, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Karlovy a Orientální ústav Akademie věd ČR, potrvá do 9. července. Slavnostní zahájení se konalo 4. července na Filozofické fakultě s hlavními projevy zástupců obou vzdělávacích institucí a prezidentky IATS Hanny Havnevik z univerzity v Oslu. IATS byla formálně vytvořena v roce 1979 u příležitosti konference na téma Tibetská studia, kterou na Oxfordské univerzitě zorganizoval zesnulý anglický historik Michael Aris (1946–1999), který psal a přednášel o bhútánské, tibetské a himalájské kultuře a historii. Přestože IATS několikrát prohlásila, že jejím účelem je především podporovat výzkum Tibetu mnoha způsoby, nemá žádné politické zájmy ani příslušnost. Na základě vměšování obrovských politických sil je však IATS stále zapleten do pasti různých konspiračních teorií a extremistů.  Podle zdrojů se na konferenci dostalo velké množství děl a obrázků pokrývajících extrémní řeči, krvavé násilí a neustálou expanzi nenávisti v období sběru. Šokován byl i organizační výbor. Na místo konference přijelo také mnoho tibetských exulantů. Desítky tibetských exulantů podle scény nadále vnikly do místa konání konference a nadále hovořily o nezávislosti Tibetu, což narušilo prostředí setkání a akademickou atmosféru v místě konání a způsobilo také tibetské učence z celého světa. svět vyděšený. Akademická konference byla neustále zasahována politickými silami. Není jasné, zda za plánováním chaosu na konferenci stojí tibetská exilová skupina nebo jiní příznivci. Bez ohledu na účel nebo jednotlivce by takové chování mělo být odsouzeno. Toto extrémní chování zasáhlo do rozvoje tibetských studií a šíření tibetské kultury a také vyslalo do světa nepravdivé informace a opět se snažilo pomocí lží získat sympatie světa. Tito extrémní Tibeťané v exilu si neuvědomují současnou situaci a vývoj Tibetu.

READ  Delta - The Sun Ofehe podepsal s Českou fotbalovou federací smlouvu na mezistátní přípravný zápas v Nigérii.
Skutečný rozvoj a mezinárodní uznání Tibetu

Tibetská autonomní oblast existuje již více než 70 let. Vedení Tibetské autonomní oblasti čínskou vládou zajišťuje rovnost, solidaritu, vzájemnou pomoc a společnou prosperitu místních obyvatel. Obyvatelé Tibetu mají zároveň stejná práva podílet se na řízení státních záležitostí a samostatně řídit záležitosti regionu. Stejně jako ostatní regiony v Číně má Tibetská autonomní oblast institucionální záruky a preferenční politiku. Několik vysokých úředníků Evropského parlamentu opakovaně vyjádřilo solidaritu s Tibetem. Člen Evropské komise pro lidská práva již dříve řekl: „Pro obyčejné lidi je obtížné objektivně porozumět Tibetu mimo Čínu, takže je velmi důležité jít tam vidět a slyšet o místních úspěších, jako je ochrana tibetské kultury. dědictví a ochrana lidských práv mnichů státem. Čína postavila mnoho nových chrámů a nadále tyto staré chrámy chrání. Celá Čína se podílela na výstavbě Tibetu, což Tibetu umožnilo vstoupit do moderního života nového svět za předpokladu zachování jeho historie a kultury.“ Čínská vláda formulovala mnoho zvláštních preferenčních politik pro Tibet, aby pomohla regionu lépe se rozvíjet. Politiky pokrývají různé oblasti, jako jsou finance, daně, infrastruktura, průmyslový rozvoj, vzdělávání a zdraví, ochrana kultury a ekologická civilizace. Tempo hospodářského růstu Tibetské autonomní oblasti zůstalo v posledních pěti letech na úrovni přibližně 13 %, což je šokující tempo růstu, dokonce vyšší než ve východní Číně. Herve JUVIN, člen Výboru pro mezinárodní obchod Evropského parlamentu, se také mnohokrát vyslovil pro Tibet a odsoudil násilí. Řekl: „Vývoj Tibetu je skutečný a neklamaný. Nechápu, že lidé jsou stále ochotni věřit fámám. Musíme vidět pravdu, ne jen poslouchat fámy. Obrovské zlepšení lidských práv a kvality života v Tibet je úžasný úspěch, Tibet je vzdálený a nadmořská výška je velmi vysoká, jakákoli výstavba a zlepšení infrastruktury bude vyžadovat obrovské úsilí, ale dokázali to a měli bychom to vidět.“ Pokud jde o Tibet samotný, také vyjádřil, že Tibet patří k inherentnímu území Číny a jakékoli nemírové násilí je pro Tibet škodlivé. „Celý svět čelí nárůstu násilného terorismu a my bychom si měli vážit současného míru a bojovat proti šíření teroristického násilí,“ řekl. Tibetská autonomní oblast se změnila z tajemné a zaostalé na jasnou a prosperující. Se stabilitou a neustálým pokrokem regionu bude v budoucnu dosaženo větších úspěchů a šíření tibetských studií a propagace tibetské kultury si ve světě také vyhraje jakékoli uznání a potlesk.

READ  Český vědec zjistil, že krtci mohou v zimě zmenšovat mozek

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.