Policie: Zaznamenávejte vysoké teploty spojené s úmrtím v západních Kanadách o změně klimatu

Spálené teploty vyvolávají obavy z dopadů změny klimatu, protože policie tvrdí, že teplo pravděpodobně přispělo k „náhlým“ úmrtím

Policie v západní Kanadě tvrdí, že rekordní teploty mohou souviset s řadou „náhlých“ úmrtí, protože teploty způsobené horkem způsobily, že Britská Kolumbie zavřela školy, vydala varování před povodněmi z tajících ledovců a vyzvala lidi, aby zůstali uvnitř.

na prohlášení V úterý Královská kanadská jízdní policie (RCMP) v Burnaby ve východním Vancouveru uvedla, že za 24 hodin od pondělí reagovala na „více než 25 náhlých volání smrti“.

Zatímco úmrtí jsou stále předmětem vyšetřování, policie uvedla, že věří, že vysoké teploty jsou „faktorem, který přispívá“ k většině z nich. Dodala, že mnoho mrtvých bylo starších.

„Prohlédněte si své sousedy, prohlédněte si členy rodiny, prohlédněte si seniory, které možná znáte,“ řekl Mike Callang, mluvčí Královské kanadské jízdní policie v Burnaby.

„Vidíme toto počasí jako potenciálně smrtelné pro zranitelné jedince v naší komunitě, zejména pro seniory a osoby se základními zdravotními problémy. Je nezbytné, abychom se navzájem zkontrolovali během tohoto extrémního horka.“

Lidé se ochladili u jezera Elwett během horkého počasí vlny veder v Maple Ridge v Britské Kolumbii 28. června. [Jennifer Gauthier/Reuters]

Příspěvky na sociálních médiích s radami, jak se ochladit bez klimatizace, se v pondělí šířily v kraji, kde má klimatizaci méně než 40 procent domácností.

Lytton, město ve střední Britské Kolumbii asi 200 kilometrů severně od Vancouveru, hlásilo v neděli teplotu 46,6 stupňů Celsia (115,88 stupňů Fahrenheita). Před víkendem bylo historicky nejvyšší kanadské maximum 45 ° C, které bylo stanoveno v Saskatchewanu v roce 1937, podle Kanady pro životní prostředí a změnu klimatu.

Trvalé vysoké teplo je neobvyklé na severozápadním Pacifiku, který je více zvyklý na dlouhé déšť než slunce, a je způsoben vysokotlakým systémem, který se nepohybuje, uvedl Greg Flatow, přední vědecký pracovník v oblasti životního prostředí a změny klimatu. Kanada se sídlem ve Victorii.

READ  Francie se připravuje na protesty, zatímco Macron a Le Penová se připravují na druhé kolo | Francouzské prezidentské volby 2022

„Teploty se během dne velmi zvyšují, teplota v noci příliš neklesá a zůstává relativně konstantní, na rozdíl od obvyklého druhu počasí zde na západním pobřeží …, které naráží na Tichý oceán.“ [Ocean] Řekl Flato.

„Přivede nás to k bodu, že se klima mění. Věda nám říká už dlouhou dobu, ale opravdu si ji dopřát, protože jsme tady a musíme spát v přízemí, abychom zůstali v pohodě – to opravdu pohání tento domov. „

Ostatní Kanaďané také vyjádřili obavy ohledně dopadů globálního oteplování na zemi.

„Změna klimatu je stav veřejného zdraví a musíme s ní zacházet jako s jedním,“ uvedla na Twitteru vůdce Britské Kolumbie Sonia Furstenau. „Britská Kolumbie nyní každé léto čelí realitě extrémních povětrnostních jevů nebo požárů.“

„stimulanty počasí“

David Phillips, hlavní vědecký pracovník v oblasti životního prostředí v Kanadě pro životní prostředí, pro CTV News uvedl, že změna klimatu vede k tomu, že vlny veder a další povětrnostní jevy jsou ještě volatilnější a extrémnější, a nazval je „stimulátory počasí“.

BC překonal rekord v nejvíce příchozích 911 hovorech, přičemž operátoři tísňových služeb obdrželi v pátek téměř 8 000 zpráv.

Úřady Britské Kolumbie vydaly řadu upozornění na povodňové reakce v reakci na zrychlenou rychlost tání sněhu. Přírodní zdroje Kanada varovala před „extrémními“ riziky požáru.

„Teploty jsou na nezmapovaném území,“ uvedl Jan Boulanger, lesní ekolog oddělení. „Indikátory požáru jsou v tuto chvíli velmi, velmi vysoké.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.