Policie ČR doporučuje obžalovat 21 lidí z manipulace s výsledky zápasů | Sportovní

Česká policie doporučila obžalovat 21 lidí pro podezření z korupce ve skandálu s manipulováním zápasů bývalého poslance Českého fotbalového svazu Romana Berbra.

Tento krok ve čtvrtek potvrdila policejní jednotka pro odhalování organizovaného zločinu.

Vyšetřovatelé se domnívají, že jsou zapojeni do manipulace s výsledky zápasů ve druhé a třetí divizi a dalších trestných činů. Policejní mluvčí Jaroslav Ibezh uvedl, že obžalovaní jsou obviněni z úplatkářství, zpronevěry a účasti v organizované zločinecké skupině.

Ze čtyř hlavních podezřelých jednomu hrozí v případě odsouzení až 12 let vězení a dalším třem hrozí až 10 let vězení, uvedl Ibej.

O podání obžaloby nebo propuštění podezřelých rozhodnou státní zástupci pražského vrchního státního zastupitelství. Kancelář se zabývá nejzávažnější hospodářskou a finanční kriminalitou a terorismem.

Kdy může obžaloba dokončit posuzování případu, není bezprostředně jasné.

Skandál vypukl v říjnu 2020, kdy česká policie provedla razii v sídle federace a dalších místech v rámci vyšetřování korupce a ovlivňování zápasů, původně zaměřená na 20 lidí, včetně fotbalových rozhodčích a funkcionářů.

Berbr, který po raziích ze sdružení vystoupil, zůstal v policejní vazbě tři měsíce.

Policie také doporučila obžalovat nejmenovanou právnickou osobu. Česká média uvedla, že je možné, že fotbalový klub z Prahy Slavoj Vyšehrad byl letos federací vyloučen ze třetí ligy. Mezi 21 obviněnými byl i bývalý sportovní ředitel klubu Roman Rogoz.


Více z AP fotbal: https://apnews.com/hub/soccer A https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Nové videoprohlídky Škoda Muzea a rodného domu Ferdinanda Porsche

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.