Polární záře mohou být ve středu vidět v západním Michiganu

Grand Rapids, Michigan (Wood) – Existuje šance, že bychom mohli tento týden vidět polární záři ve středu večer zde v západním Michiganu.

Očekávání zhasnutí tanečních světel většinou není zárukou.

Centrum předpovědi vesmírného počasí Národní oceánské a atmosférické společnosti vydalo na úterý až čtvrtek hodinky G2 Geomagnetic Storm Watch spojené s aktivitou slunečních erupcí. Vrcholná interakce se Zemí se očekává během středečních nočních hodin.

Obvykle začíná bouře této velikosti Kp index Čísla jsou až 6. To je pro nás tady v západním Michiganu důležité, protože polární záře můžeme obvykle vidět, když Kp dosáhne 6 nebo vyšší.

Očekává se, že středeční událost bude viditelná pro oblasti mezi zelenými a žlutými čarami nakreslenými na níže uvedené mapě:

Řádky ukazující, kde se polární záře objeví, na základě hodnot KP

Předpovědi na středeční noc jsou většinou jasná obloha a jasný měsíc. Pokud máte v plánu vyzkoušet polární záři, vydejte se po setmění pryč od světel města a podívejte se na sever.

Predikce vesmírného počasí nikdy není zárukou. Sluneční bouře mohou často udeřit několik hodin před nebo po původně očekávané intenzitě nebo nejsou schopny dosáhnout původně očekávané intenzity.

Vstupujeme do aktivnějšího období slunečních skvrn, což znamená, že slunce má větší šanci na sluneční erupce. Pokud sluneční erupce směřují k Zemi, mohou vyvolat bouři. To znamená, že i když Twilight tentokrát nepřijde hrát za Michigan, je velmi pravděpodobné, že v blízké budoucnosti budeme mít více šancí.

READ  Obří načechraná planeta obíhající kolem chladného červeného trpaslíka

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.