Pokutový kop „Panenka“ provedený Hakimim se kvalifikuje do Maroka na mistrovství světa

AL-RAYAN, Katar (AP) – Čirá drzost. Jednoduchá implementace. Pak… delirium.

Achraf Hakimi proměnil rozhodující pokutový kop pro Maroko střelou známou jako „Panenka“ při výhře v rozstřelu nad Španělskem. Aby jeho tým byl vůbec první arabskou zemí, která se dostala na mistrovství světa V úterý čtvrtfinále.

Místo toho, aby využil svou plnou sílu k úderu do míče, počkal Hakimi, až se španělský brankář Unai Simon vrhne po jeho pravici, než míč jemně přirazil do středu branky.

„Pokud máte dost odvahy to udělat, pak to dokážete,“ řekl marocký záložník Azzedine Onahi. „Nezáleží na tom, jak vstoupíte do míče.“

Poté, co Hakimi sledoval, jak míč bez překážek pluje, předvedl malý oslavný tanec a poté přidal k hravému tématu žonglováním se svými spoluhráči, do které části kurtu narazí na další oslavy.

Nakonec se tým setkal s Hakimi a zajal ho.

Technika pokutového kopu, kterou Hakimi používá, je pojmenována po českém hráči Antonínu Panenkovi, který ji představil mezinárodnímu publiku během finále mistrovství Evropy v roce 1976.

Hakimi, který hraje za Paris Saint-Germain a je považován za nejtalentovanějšího marockého hráče, se narodil v Madridu marockým rodičům a strávil 10 let v mládežnickém systému Realu Madrid. Jeho matka uklízela domy ve španělském hlavním městě a jeho otec byl obchodní cestující.

„Je rychlý, šikovný. Poskytuje asistenci a dává góly. Panenka je na penalty,“ řekl Onahe. (A) je týmový hráč.“

Hakimi je jedním ze 14 členů 26členné marocké jednotky, kteří se narodili v zahraničí.

Brankář Yacine Bounou, který se narodil v Kanadě a hraje za španělskou Sevillu, zachránil pro Španělsko dvě penalty při penaltovém rozstřelu, který Maroko vyhrálo 3:0 po bezbrankové remíze po prodloužení.

READ  Magická realistická road movie Brutal Heat staví Zemi a hrdinu do kolizního kurzu

Soupeřem Maroka ve čtvrtfinále bude v sobotu Portugalsko.

___

Je tam Andrew Dumpf https://twitter.com/AndrewDampf

___

Pokrytí AP World Cup: https://apnews.com/hub/world-cup A https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *