Poesiomat v angličtině představuje českou kulturu na pražském letišti

Poesiomat v angličtině představuje českou kulturu na pražském letišti

Letiště Praha je prvním letištěm na světě, které má pro své cestující Poesiomat.

Tato unikátní instalace připomínající podmořský periskop se aktivuje při otáčení své křivky a sdílí básně, písně a příběhy o českých kulturních ikonách.

Poesiomaty obohacují veřejná prostranství od roku 2015 díky spolku Piána na ulici v čele s kavárníkem Ondřejem Kobzou. Od 2. července si mohou cestující užít tento nový zážitek na pražském letišti.

„Letiště jsou vstupní branou do země a zpět a moderní náměstí, kde mají lidé čas se zastavit a přemýšlet. „Řekli jsme si, že by bylo úžasné, kdyby lidé mohli tento čas strávit poslechem Dvořákovy symfonie nebo Seifertovy básně,“ vysvětluje Kobsa, tvůrce projektu.

Poesiomat se skládá z 20 příspěvků a seznamuje cestovatele s významnými českými osobnostmi z různých oblastí, včetně kultury, politiky a sportu. Návštěvníci se dozvědí osobnosti jako Václav Havel, Milan Kundera, Karel Čapek nebo Eliška Junková.

„Primárním jazykem bude angličtina, ale Posiomate bude číst nebo zpívat ve francouzštině, němčině a španělštině. Naším cílem je seznámit zahraniční návštěvníky s českou kulturou,“ říká Kobsa.

Stroje na poezii jsou vyrobeny z oceli a jsou vysoké 180 cm a mají tři sestavené díly. Uvnitř každého z nich je reproduktor a elektronický software s 20 různými MP3 soubory.

Kolemjdoucí si mohou vybrat, co budou hrát, otočením rukojeti z jedné strany automatu.

První z těchto typů byly instalovány v roce 2015 na pražském Náměstí Míru a od té doby se staly běžným prvkem v dalších českých městech, obcích a dokonce i na hradech.

Chcete, abychom psali o vaší firmě? Zjistěte více

Pražská ranní podpora!

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.

Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky všech národností prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

READ  West Ham odmítá exkluzivní smlouvu na podepsání českého esa Adama Hlose

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali
Podpořte Prague Morning příspěvkem – ať je sebemenším 🙂 .

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *