Podpis smlouvy o spolupráci mezi obranným průmyslem Indonésie a ČR

Jakarta (Antara) – Indonéská asociace národního obranného průmyslu (Binantanas) ve čtvrtek podepsala Memorandum o porozumění o spolupráci v sektoru obranného průmyslu s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky (DSIA).

Memorandum o porozumění podepsaly prezidentka Pinhantanas Evi Lusviana a zástupkyně ředitele DSIA Kristyna Helm a za svědka byl generální ředitel Pinhantanas Jan Peter Atti. velvyslanec ČR v Indonésii Jaroslav Dolíšek; náměstek ministra obrany ČR Daniel Blazkowicz; Zástupce indonéského ministerstva obrany.

„Země (Indonésie a Česká republika) udržely realizaci spolupráce v různých sektorech: politice, ekonomice, obchodu i mezilidských kontaktech. Spolupráce v obranném sektoru je také skutečností, která se dobře rozvíjí, mj. další věci, prostřednictvím transferu obranné technologie,“ řekla Lusviana během čtvrtečního podpisu memoranda o porozumění na mezinárodním veletrhu v Jakartě (JIExpo) Kemayoran zde.

Memorandum o porozumění bylo podepsáno během indické obranné výstavy a fóra 2022, kterou pořádalo indonéské ministerstvo obrany od 2. do 5. listopadu 2022 na JIExpo Kemayoran.

Indonéská armáda (TNI) podle Lusviany dlouhodobě používá několik typů obranné techniky vyrobené v České republice.

Řekla, že podpis memoranda o porozumění poslouží jako „deštník“ pro budoucí spolupráci mezi obranným průmyslem obou zemí.

Kristina Helm, zástupkyně ředitele DSIA, mezitím poznamenala, že podpis memoranda o porozumění představuje skvělý začátek nové kapitoly ve vztahu mezi Indonésií a Českou republikou.

Řekla, že věří, že podepsání memoranda o porozumění mezi Pinhantanas a DSIA povede k dalším krokům.

Velvyslanec Duličić během čtvrteční akce vyjádřil naději, že po podpisu memoranda o porozumění dojde k realizaci spolupráce.

Související novinky: Česká republika a Indonésie jednají o prevenci kybernetické kriminality
Související novinky: Indonésie a Česká republika spolupracují na ochraně přírody

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.