Podívejte se, jak NASA vrhá testovací kosmickou loď do povodí milionu galonů

Zkušební kopie kapsle posádky měsíční mise NASA Orion čeká na svůj ponor 6. dubna.

Screenshot NASA TV od Amandy Koser / CNET

Cílem programu NASA Artemis je vrátit astronauty na Měsíc poprvé od doby Apolla. Agentura je úspěšná Vypustila část svého velkého raketového systému SLS Minulý měsíc. V úterý NASA upustila testovací verzi kosmické lodi Orion do velké kaluži vody. Opravdu skvělé.

Po kosmickém letu byl Orion přinucen přistát v oceánu pomocí padáků. Aby se ujistil, že je to pro člověka bezpečné, shromažďuje NASA údaje o svém výkonu prostřednictvím řady testů snižujících obsah vody ve výzkumném středisku Langley ve Virginii.

Televize NASA vysílala kapku vody naživo, což způsobilo uspokojivé rozstřikování. Zdá se, že test funguje dobře a kapsle funguje podle očekávání.

Experimentální verze Orionu o hmotnosti 1450 liber (6 350 kg) simuluje verzi, která poletí vesmírem pro budoucí misi s posádkou Artemis. Poté, co byla tobolka vypuštěna z výšky 2 metry, kapsle přistála v akváriu zvaném Impact Aquarium (3,8 milionů litrů).

„Data z testu pomohou technikům lépe pochopit, s čím se Orion a jeho posádka mohou při přistání v Tichém oceánu setkat.“ NASA uvedla v březnovém prohlášení.

Vesmírná agentura plánuje další testy, včetně testu pádu z větší výšky a testu zahrnujícího Gemini houpající se ve vodě z úhlu.

NASA očekává ambiciózní datum roku 2024, aby se astronauti vrátili na Měsíc prostřednictvím programu Artemis.

Před obuví na povrchu měsíce plánuje NASA zahájit letos bezpilotní misi Artemis I počátkem tohoto roku a poté misi s posádkou Artemis II kolem Měsíce počátkem roku 2022. Bude to první příležitost pro lidi, aby zažili oceánský postřik. V kapsli Orionu. Musí to být dobrý výlet.

Pokračování Vesmírný kalendář 2021 pro CNET Držet krok s nejnovějšími letošními kosmickými novinkami. Můžete jej dokonce přidat do svého Kalendáře Google.

READ  Open Source mechanismus Antikythera | Hakkadai

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *