Pocta českému miliardáři, který byl zabit při havárii vrtulníku

Politici a přátelé v České republice vzdali hold Peteru Kilnerovi, nejbohatšímu muži země, který byl zabit při havárii vrtulníku na Aljašce. Bylo mu 56 let.

Kilner byl jedním z pěti lidí, včetně pilota, který při sobotní nehodě zahynul. Jedna osoba přežila.

„Neuvěřitelná tragédie,“ řekl český premiér Andrej Babiš, který rodině vyjádřil soustrast. „Je mi to moc líto.“

Eurocopter AS50 havaroval Federální letecký úřad uvedl v neděli v sobotu za 18:35 za neznámých podmínek 80 kilometrů východně od Anchorage. Úřady uvedly, že místo havárie bylo poblíž ledovce Knick.

Kilner vlastnil 98,93% podíl ve společnosti PPF Group, mezinárodní investiční společnosti. Forbes odhadl své čisté jmění na 17,4 miliard dolarů.

Skupina PPF potvrdila jeho smrt.

Skupina působí v 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe s aktivy v hodnotě 44 miliard eur (52 miliard dolarů). Mezi její podniky patří finanční služby, finanční služby, telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti a strojírenství.

Kilner byl bývalý spolumajitel českého fotbalového klubu Slavia Praha. Klub tweetoval, že „Slavia by chtěla vyjádřit svou nejhlubší a upřímnou soustrast rodině a přátelům pana Kilnera.“

Kilner udržoval nízkou úroveň veřejného projevu a málokdy hovořil s médii.

Ve svém prohlášení zaslaném prostřednictvím české agentury ČTK společnost PPF požádala lidi, aby respektovali rodinné soukromí. Řekla, že pohřeb se bude konat výhradně pro rodinu. ČTK uvedl, že byl dvakrát ženatý a má čtyři děti.

READ  Sportovci v České republice uprostřed pomalého šíření zřizují očkovací centrum COVID-19

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *