Počkejte další týden, než se 1-české obchody znovu otevřou

(Aktualizujte zdroje, včetně otevření škol, pozadí)

PRAHA 29. dubna (Reuters) – Všechny české maloobchodní prodejny se znovu otevřou od 10. května, uvedl ve čtvrtek ministr průmyslu Karel Havlisek s tím, že sazba případu COVID-19 se o týden později nezměnila tak, jak se očekávalo od původního cíle vlády.

Když se znovu otevřou kadeřnictví, další služby a některá lázně – vláda chtěla do další fáze zahrnout veškerý maloobchodní prodej, aby se usnadnilo zamykání 3. května – ale když míra infekce poklesne, cíl je více než 100 na 100 sedmidenní populace.

Středoevropská země, která byla těžce zasažena pandemií COVID-19 a má jednu z nejvyšších úmrtností na obyvatele na světě, začala letos poprvé s postupným ukončováním kontrol.

V pondělí se studenti 6. – 9. Ročníku budou střídavě vracet do učeben, přičemž polovina země má nižší úroveň malých písmen a studenti z jiných regionů se vrátí 10. května.

Žáci prvního až pátého ročníku se vrátili v dubnu.

Vláda od října nadále uzavírá nepodstatný maloobchod, restaurace a zábavu, s výjimkou krátkého opětovného otevření v prosinci, které bylo rychle zrušeno, když byly případy COVID-19 opět na vzestupu.

V té době však továrny nadále fungovaly, což ekonomice poskytovalo určité matrace.

Od začátku ohniska v březnu 2020 hlásilo více než 10,7 milionu zemí celkem 1,63 milionu epidemií a více než 29 000 úmrtí.

Ministerstvo zdravotnictví ve středu zaregistrovalo 2 483 nových případů, oproti sedmidennímu dennímu průměru 12 000 v březnu a lednu.

Vláda usiluje o pokles případů ze 100 000 na 100 za sedm dní. Ve čtvrtek to bylo 146, oproti 177 před týdnem.

Pokud klesne na 75, může dojít k dalším relaxacím, jako je otevření restauračních teras nebo hotelů.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *