Počet obětí Covid-19 v České republice překročil 25 000 a v roce 2021 se zdvojnásobil

PRAHA (Reuters) – Česká republika v úterý uvedla, že celkový počet úmrtí souvisejících s virem Covid-19 překročil hranici 25 000, což je více než dvojnásobek od začátku roku 2021.

Země s 10,7 miliony lidí byla jednou z nejvíce zasažených zemí pandemií a podle našeho světa v datech má druhou nejvyšší míru úmrtnosti na obyvatele na světě.

Údaje ministerstva zdravotnictví ukázaly, že celkový počet do konce pondělí vzrostl na 25055. V březnu byla země svědkem průměrně téměř 194 úmrtí na koronaviry denně.

Vláda tento měsíc zavedla tvrdší blokování, které omezilo pohyb mezi regiony, protože se snaží snížit denní míru infekce a počet lidí v nemocnicích, protože zdravotní péče čelí obrovskému tlaku. Obchody, restaurace a školy jsou od října většinou zavřené.

Míra infekce začala v posledních dnech klesat, ale zákrok bude pravděpodobně pokračovat až do dubna. V pondělí ministři vlády uvedli, že ještě není čas zmírnit omezení, i když případy začaly klesat.

Od prvního hlášení případů před rokem bylo infikováno celkem 1,48 milionu lidí. V pondělí bylo zaznamenáno 8 167 případů, což je pokles z více než 10 000 ve stejný den minulý týden.

Češi v pondělí oslavili jednoleté výročí prvního úmrtí z COVID-19, za minuty ticha v poledne zazněly kostelní zvony. Skupina 25 000 malovaných bílých křížů na pražském Staroměstském náměstí k uctění památky mrtvých.

Údaje z pondělního statistického úřadu ukázaly, že počet úmrtí vzrostl v roce 2020 o 15% a byl nejvyšší od roku 1987, přičemž k nárůstu došlo hlavně v posledních třech měsících roku, kdy došlo k druhé vlně epidemie.

(Připravil Jason Hovet; střih Andrew Heavens a Susan Fenton)

READ  Kdo je nejlepším střelcem mistrovství světa 2022? Kdo vyhraje Zlatou kopačku? Získá cenu Kylian Mbappe nebo Lionel Messi?

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *