Počet dětí cizinců v českých školách se za poslední rok zvýšil o téměř 8 % – Brněnský deník

Počet dětí cizinců v českých školách se za poslední rok zvýšil o téměř 8 % – Brněnský deník

V současnosti tvoří 3,2 % žáků základních škol cizinci. Fotografický kredit: Freepik.

PRAHA 22. prosince (ČTK) – Počet dětí cizinců na základních školách v ČR vzrostl v minulém akademickém roce o 7,6 % na 30 543 bez dětí válečných uprchlíků z Ukrajiny, vyplývá z údajů zveřejněných Českou republikou. . Statistický úřad.

V současnosti tvoří 3,2 % žáků základních škol cizinci oproti 1,8 % před 10 lety.

V mateřských školách se oproti školnímu roku 2020-21 zvýšil počet dětí cizinců zhruba o 2 %. Na středních školách vzrostl počet zahraničních studentů o více než 3 %. Třetina dětí cizinců ve školce byla v minulém školním roce ze zemí mimo Evropu a čtvrtina z Ukrajiny. Zahraniční studenti na středních školách navštěvovali převážně gymnázia a školy se zaměřením na ekonomiku, administrativu, gastronomii a cestovní ruch.

Tři čtvrtiny dětí cizinců, které navštěvovaly základní školy, měly trvalé bydliště v ČR. Většina těchto dětí pochází ze zemí mimo EU, zejména z Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Vietnamu a Indie; 8 172 z nich jsou občané jiných zemí EU.

V roce 2021 navštěvovalo základní školy v zemi celkem 964 571 dětí. Nejvíce zahraničních studentů je z Ukrajiny (31,6 %), i když se nepočítají uprchlíci, ze Slovenska (19 %), Vietnamu (19 %) a studentů z Ruska (5,8 %). Lidí z těchto zemí v Česku podle CSU stále přibývá.


https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/05/school-classroom-credit-freepik-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/05/school-classroom-credit-freepik-150×100.jpgČTKČeská republika / SvětČeská republika, novinkyV současnosti tvoří 3,2 % žáků základních škol cizinci. Fotografický kredit: Freepik. Praha 22. prosince (ČTK) – Počet dětí cizinců na základních školách v ČR vzrostl v loňském akademickém roce o 7,6 % na 30 543 bez dětí ukrajinských válečných uprchlíků…

READ  Američtí a čeští vědci spolupracují na výzkumu produkce gama záření vysokovýkonnými lasery

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *