Pobídky pro českou filmovou produkci se vracejí, ale se sníženou sazbou

Po rozhořčení ze strany českých i mezinárodních výrobců se Česká republika Obnovuje své filmové pobídky – ale se sníženou sazbou, která se nazývá dočasné opatření, dokud je nový zákon nebude moci obnovit v plném rozsahu.

Český prezident Miloš Zeman podepsal nový zákon, který má zachovat pobídky ve výši 20 % z utracených hotovostních rabatů – zaostává za 30% sazbou, která nyní platí v Maďarsku a Polsku a také za Slovenskem a Německem, které obě nabízejí 25 %.

Nový zákon také omezuje fond dostupný pro slevy na přibližně 6 milionů dolarů na projekt, což je limit stanovený prezidentem Česká filmová komise„Je to proti čistému smyslu výrobních pobídek, kterým je přilákat vnitřní investice,“ říká Pavlína Zýbková.

Zipková dodává, že představitelé odvětví pracují na vylepšené verzi pobídkového zákona, aby vytvořili více konkurenčních podmínek pro udržení nedávných proudů blockbusterů, jako je „Šedý muž“ Netflixu a nadcházející „Kolo času“ od Amazonu.

Podrobnosti návrhu opatření se stále vypracovávají, ale Zipková říká, že se ideálně očekává, že bude schváleno a vstoupí v platnost v roce 2024.

Letos v létě, když byly pobídky vyčerpány, Vratislav Šláger, prezident hlavní asociace výrobců v zemi, APA, řekl, že vláda je nečinná. Opuštění odvětví „na hraně“.

Kolegové varovali Mezinárodní Karlovy Vary. Filmový festivala že byli svědky bezprostřední ztráty více než desetiletého pokroku v přinášení zahraničních výhonků – a vyhlídky, že miliardy odcházejí do jiných zemí.

Česká vláda počátkem tohoto roku pozastavila pobídky pro filmovou produkci s odkazem na krizi ve výdajích pramenící z potřeby zachraňovat společnosti zasažené ztrátami COVID-19 a absorbovat válečné uprchlíky z Ukrajiny.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *