Po sobě jdoucí tajfuny zabijí 12 v Číně; Více než 300 zraněných

Zády k sobě hurikány Zabil 12 lidí na střední a východní Čína V sobotu úřady uvedly, že bylo zraněno více než 300 dalších.

Místní vlády uvedly, že v pátek v noci zahynulo ve vnitřním městě Wuhan osm lidí a další čtyři ve městě Shengzi, 400 kilometrů východně od provincie Jiangsu.

Nová Čínská zpravodajská agentura (Xinhua) uvedla, že první tajfun zasáhl oblast Shangzheng kolem 19. hodiny, poškodil domy a továrny a došlo k výpadku proudu. Vláda města Su-čou, která město dohlíží, uvedla v příspěvku na sociálních médiích, že čtyři lidé zemřeli a 149 bylo lehce zraněno. Shengze poblíž Šanghaje Čína Východní pobřeží.

Xinhua uvedl, že další tajfun zasáhl Wu-chan kolem 20:40 hodin a vítr 86 kilometrů za hodinu zničil více než dvacet domů a způsobil výpadky proudu, což zasáhlo 26 600 rodin. Představitelé Wu-chanu v sobotu na tiskové konferenci uvedli, že osm z nich zemřelo a 230 bylo zraněno.

Čína se zavazuje proti americkým novinářům kvůli eskalaci diplomatického sporu

Denník Hubei uvedl, že ve Wu-chanu se zhroutilo 28 domů, dalších 130 bylo poškozeno a ekonomické ztráty činily 37 milionů juanů (5,7 milionu dolarů). Byly poškozeny přístřešky na staveništi a dva jeřáby, zatímco došlo k přerušení elektrického vedení, což mělo za následek výpadky proudu, uvedl Xinhua.

Fotografie ukazovaly dav záchranářů, kteří po páteční půlnoci prohledávali trosky budov ve Wu-chanu, a pracovníky, kteří ráno odstraňovali trosky v továrně v Šanghaji.

Na této fotografii, kterou vydal Xinhua, havarijní personál pátral mezi troskami budov zničených tajfunem ve Wu-chanu v provincii Chu-pej ve střední Číně brzy v sobotu 15. května 2021. Dva tajfuny zabily několik lidí ve střední a východní Číně a východní Číně. V sobotu úředníci a oficiální média informovali, že stovky dalších byly zraněny. (Xiong Qi / Xinhua prostřednictvím AP)

READ  Izraelská první: Lékaři oddělí hlavy siamských dvojčat ve věku jednoho roku

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Wuhan je město, ve kterém se nachází Covid-19 Poprvé byl objeven koncem roku 2019.

Hurikány jsou vzácné Čína. V červenci 2019 tajfun zabil šest lidí v severovýchodní provincii Liaoning a další tajfun následující měsíc zabil osm lidí v jižním letovisku ostrova Hainan.

V roce 2016 zabil tajfun a doprovázející krupobití 98 lidí ve východní provincii Ťiang-su.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *