Po přeshraničních útocích z Libanonu vypukly v severním Izraeli požáry

Po přeshraničních útocích z Libanonu vypukly v severním Izraeli požáryCNN

V severním Izraeli vypukly v noci na dnešek velké požáry, podle toho, co izraelská policie oznámila v úterý za úsvitu, a požáry připisovaly odpalování raket z jižního Libanonu.

Vedoucí tiberijské hasičské stanice Boris Eisenberg řekl, že požár pohltil asi 4000 dunamů (1000 akrů nebo 400 hektarů) severní oblasti. Izraelské hasičské a záchranné služby uvedly, že několik hasičských týmů, včetně letecké hasičské eskadry, bylo nasazeno do práce po celou noc.

V úterý izraelské hasičské a záchranné složky na severu země řešily dva požáry. 12 týmů bylo rozmístěno v Keren Naftali, kde se oheň rozšířil do několika směrů, zatímco 10 týmů bylo rozmístěno v lese Berea v oblasti Horní Galileje, kde pád izraelské protiraketové střely způsobil druhý požár.

Mluvčí ministerstva Uri Cohen pro CNN řekl: „Viděli jsme zásah a reagovali jsme více silami a s vysokou intenzitou.

„Potýkáme se s extrémními povětrnostními podmínkami, proměnlivým větrem, extrémním suchem s nízkou vlhkostí a vysokou teplotou, všechny tyto podmínky urychlují rozvoj požáru,“ řekl Cohen.

Není jasné, jak dlouho bude trvat, než se oheň dostane pod kontrolu, řekl a dodal, že oheň v pondělí hořel několik hodin, což vedlo k „velmi složitému hasebnímu zásahu“.

Dodal: „V současné době pracujeme s vysokou intenzitou na zemi i ze vzduchu, ve snaze omezit a kontrolovat požáry.“

Izraelská policie uvedla, že úřady zahájily evakuaci obyvatel, když v pondělí odpoledne místního času vypukly požáry v hornaté oblasti Galileje. Izraelská policie uvedla, že pomohla s evakuací domů v Kirjat Šmona, městě na severu země poblíž libanonských hranic.

K požárům došlo poté, co úřady v pondělí varovaly veřejnost, aby očekávala vlnu veder, a varovaly před zapalováním lesních požárů.

Libanonský Hizballáh v pondělí oznámil, že v izraelském vojenském velitelském středisku v Galileji vypustil „roj dronů“, což způsobilo požáry v budově. Skupina uvedla, že přišla v reakci na izraelské útoky na síly Hizballáhu i na domy V jižním Libanonu s tím, že v pondělí byli zabiti tři bojovníci Hizballáhu.

READ  Kritické ukazatele klimatu lámou v roce 2021 rekordy, říká OSN | klimatická krize

Tisíce izraelských obyvatel byly vysídleny poté, co v říjnu začalo přeshraniční nepřátelství mezi Hizballáhem a izraelskou armádou. Libanonská skupina uvedla, že její útoky na severní Izrael byly reakcí na izraelskou válku v Gaze.

Náčelník štábu IDF, generálmajor Herzi Halevy, během cesty po některých z nejvíce postižených oblastí řekl, že izraelská armáda je připravena reagovat, pokud o to požádá.

„Blížíme se k bodu, kdy musí být učiněno rozhodnutí, a IDF je na toto rozhodnutí velmi připravena a připravena,“ řekl Halevy. „Útočíme zde osm měsíců a Hizballáh platí velmi vysokou cenu.“

A dodal: „Jsme připraveni po velmi dobrém výcvikovém procesu – dosažení úrovně vojenského výcviku – přejít k zahájení útoku na severu. Halevy dodal: „Silná obrana a příprava na útok. Blížíme se k rozhodujícímu bodu. “

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *