Plíšková se ve wimbledonském finále سباق vyšplhala na páté místo

10. července 2021; Londýn, Spojené Království; Karolínu Plíškovou (ČR) vidíme hrát Ashleigh Barty (Austrálie) ve finále žen na All England Lawn Tennis and Croquet Court. Povinný kredit: Peter van den Berg-USA DNES Sports

(Reuters) – Příchod Karolíny Plíškové do Wimbledonu pozvedl 15. místo České republiky na páté místo v čele finále WTA, uvedl turnaj WTA.

29letá bývalá světová jednotka č. 1, která byla před závodem v Shenzhenu na 20. místě před grandslamovým trávníkem, získala 1300 bodů a byla největším tahounem týdne.

Australská světová jednička Ash Party, která v sobotu porazila Pliskovou na All England Club Central Court a získala svůj druhý grandslamový titul, upevnila její pozici na vrcholu žebříčku o 1 853 bodů před běloruskou Arynou Sabalenkovou.

Finále WTA končící sezónu, zpochybňované osmi nejlepšími hráči světa a osmičkami čtyřhry, bylo loni zrušeno kvůli pandemii COVID-19 a jeho osud pro rok 2021 zůstává nejasný.

Asijský výkyv turnajů byl kvůli pandemii druhý rok po sobě odstraněn z kalendáře WTA, přičemž představenstvo uvedlo, že diskuse o finále pokračují.

Výroční show měla v roce 2019 peněžní portfolio v hodnotě 14 milionů dolarů, když byla poprvé uvedena v Shenzhenu po ukončení pětiletého turné v Singapuru.

Vítězka Roland Garros Barbora Krejšíková ztratila místo a byla třetí před loňskou šampiónkou French Open Igou Sweetekovou, po osmém místě se kvalifikovala Tunisanka Anas Jabeurová, první Arabka, která se dostala do čtvrtfinále Wimbledonu. Ruská Anastasia Pavlyuchenkova.

Americká teenagerka Coco Gauff se umístila na 10. místě.

(Hlášení Sudiptu Ganguly v Bombaji). Úpravy provedl Peter Rutherford

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  Mužský fotbalový tým č. 3 UNC porazí v rozstřelu č. 14 Hofstru a postoupí do čtvrtfinále turnaje NCAA