Pleťové masky vyvolaly v českém parlamentu hádku

V České sněmovně propukly spáry mezi poslancem, který odmítl nosit povinnou obličejovou masku, a mluvčím sněmovny, který vypnul mikrofon.

Nezávislý poslanec Lubomír Volney se zúčastnil diskuse o vládní žádosti o prodloužení současného vyhlášeného stavu nouze kvůli pandemii koronaviru bez obličejové masky s dalším kolegou.

V jednom ze svých příspěvků do debaty Volney urazil ostatní zákonodárce a přiměl prezidenta menší Aliance sociálních demokratů Thomase Hanzela, aby se ho pokusil umlčet vypnutím mikrofonu.

Volney odpověděl tím, že šel k předsedovi a pokusil se promluvit do svého mikrofonu.

To mělo za následek krátkou potyčku mezi Volneym a několika Hanselovými kolegy, kteří mu spěchali na pomoc.

Předseda Sněmovny Radek Wundrask popsal Volneyovo chování jako nepřijatelné a nařídil mu, aby zasedání opustil. Výjimečným incidentem se bude zabývat Výbor pro delegaci a imunitu.

Během diskuse se Volney také vysmíval vakcínám proti koronavirům.

Ha byl zvolen jako nezávislý, zatímco kandidoval za krajně pravicovou populistickou stranu Svoboda a přímou demokracii.

Policie tvrdí, že bude vyšetřovat Volney a další nezávislou zákonodárkyni Marianne Bojko za jejich odmítnutí nasadit v parlamentu slabé obličejové masky.

(Zřeknutí se odpovědnosti: Tento příběh nebyl upraven webem www.republicworld.com a automaticky vygenerován ze sdíleného zdroje.)

READ  Kate Middleton, princ William sledoval Ash Party ve finále Wimbledonu.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *