Plavání končí tím, že Dressel získal další zlatou medaili

TOKIO (AFP) – Poslední noc plavce Caleba Dressela a čtyřnásobné olympijské medailistky Simone Manuel dává větší šance na sbírání vybavení v osmý den Tokijských her.

Dressel je oblíbenou zlatou medailí na 50 m volný způsob mužů a je dvojnásobným mistrem světa. Manuel bude soutěžit na 50 m volný způsob žen a v roce 2016 v Riu získal stříbrnou medaili. Očekává se také, že Spojené státy budou soutěžit o zlato ve štafetě mužů a žen na 4×100 m.

Alison Felix se pokusí překonat Merlina Ootyho z Jamajky jako olympijskou atletickou atletku s největším počtem medailí ve smíšené štafetě 4×400 a na 100 m běhu žen se rozhodne po živém dni kvalifikace.

Kevin Durant a americký basketbalový tým mužů čelí ve finále týmové hře České republice.

Zde je několik věcí, které musíte vidět (vždy na východ):

plavání

Poslední den plavání je pro Caleba Dressela důležitým dnem. V dohledu bude mít další dvě zlaté medaile ve štafetě na 50 m volný způsob a 4×100 m. V obou případech jsou velkými kandidáty Američané.

Zatímco Free 50 je vždy crapshoot definovaný několika setinami sekundy, Dressel proměnil svůj chladný podvodní styl na 50 bezplatných titulů v posledních dvou mistrovstvích světa. Mezitím američtí muži nikdy neztratili na olympiádě pestrobarevnou štafetu.

Sledujte také Simone Manuel, která bude v těchto hrách plavat na své jediné akci ve dvouhře poté, co se nekvalifikovala do týmu USA ve volných 100, což je událost, kterou vyhrála na hrách v Riu. Manuel v pokusech v USA odhalil, že jí byl diagnostikován syndrom přetrénování, což ji donutilo asi na měsíc přestat cvičit. Očekává se také, že Kate Campbell a 100. šampiónka volného stylu Emma McKeownová budou mezi nejlepšími uchazeči o 50. volný způsob.

READ  John Grindrud: Řemeslné pivo šílí a mnišské kořeny nápoje

Američanky jsou také dvojnásobnými olympijskými vítězkami ve štafetě žen na 4 × 100, ale proti nim se postaví australský tým žen, který od pátku získal pět zlatých medailí.

V mužích na 1500 volných stylů si Američan Bobby Fink mohl po překvapivém vítězství v 800 volným způsobem vzít další medaili. Plavání bude vrcholem primárního pokrytí NBC od 20:00

pole cesty

Dámské běhy na 100 metrů se rozhodnou po živém kole prvních rozjezdů.

Úřadující mistryně světa Shelley Ann Fraser-Priceová vyběhla na téměř prázdný olympijský stadion za 10,84 s. Její jamajská soupeřka, obhajující olympijskou vítězku Elaine Thompson-Herrah, doběhla s časem 10,82 s.

Marie-José Ta Lo, sprinterka Pobřeží slonoviny, která v Riu de Janeiru skončila čtvrtá, stále opakovala: „Páni! Úžasné!“ Po překročení cílové čáry v osobním nejlepším skóre 10,78.

Jednalo se o pátý, šestý a sedmý nejrychlejší ročník a byly vyrobeny v den, kdy sedm z 54 běžců dosáhlo osobního rekordu – vše v úvodním kole.

Ve smíšené štafetě 4X400 to byla medaile pro Američany, která poháněla Alison Felixovou, aby předstihla Merlina Oteyho z Jamajky jako olympionika s největším počtem medailí v atletice. Aktuálně má 10 medailí. Velká část zpravodajství NBC bude v hlavním vysílacím čase, ale vybraná kvalifikační kola budou vysílána živě v hlavním vysílacím čase na síti USA.

mužský basketbal

Americký basketbalový tým mužů si může zajistit druhé místo ve skupině A a v sobotu, když se střetne s Českou republikou, si vybere místo ve olympijském čtvrtfinále.

Výhra by také dala Spojeným státům šanci zajistit si první čtyři osivo ve čtvrtfinále, které se hraje v úterý v Saitamě. Umístění v první čtyřce je klíčové, protože to bude znamenat, že Američané nebudou čelit žádnému vítězi skupiny ve vyřazovací fázi před semifinále. Hra bude vysílána živě v sobotu v 8 hodin ráno na Peacock s následnými vystoupeními na NBC i NBC Sports Network.

READ  Karlovarský filmový festival v České republice se plánuje vrátit v srpnu

plážový volejbal

Vyřazovací kolo začíná plážovým volejbalem a špičkový americký tým April Ross a Alex Kleinman prošli play -off bez úhony a vyhráli všechny tři své zápasy.

To staví Američany na druhou stranu kategorie #1 celkově, Kanady. Potkají se až po zápase o zlatou medaili. Vyřazovací kola na NBC budou v hlavním vysílacím čase.

pro pozdní dav

Vyřazovací kolo v plážovém volejbalu mužů bude od půlnoci vysíláno živě na NBC spolu s pokrytím 1500 m volný způsob a finále BMX freestyle.

Od 2. hodiny ráno se na olympijském kanálu představí tenisové finále dvouhry mužů a žen

___

Více AP olympiád: https://apnews.com/hub/2020-tokyo-olympics a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *