Pirátská strana zastává v nové české vládě tři ministerské funkce * TorrentFreak

rezidence > Právo a politika >

Česká pirátská strana si v průběhu let připsala mnoho volebních vítězství, včetně voleb do Evropského parlamentu. S dalším pozoruhodným úspěchem po celostátních volbách jsou nyní piráti připraveni vládnout. Piráti budou v nové vládě zastávat tři ministerské funkce, což je pro politické hnutí velký úspěch.

Když byla počátkem roku 2006 založena Švédská pirátská strana, většina mainstreamového tisku byla skeptická a někteří se jí jednoduše vysmívali.

Ale mýlili se, když toto politické hnutí okamžitě vyloučili.

Švédská pirátská strana si po vítězství v místních volbách zajistila v roce 2009 křeslo v Evropském parlamentu, další křeslo přibylo o rok později. Úspěch inspiroval lidi v jiných zemích k vytvoření vlastních pirátských jednotek.

Během let se „piráti“ prosadili na politických arénách Německa, Islandu, České republiky a mnoha dalších zemí. Jejich vliv sahá od regionálních kruhů až po Evropský parlament.

Čeští piráti vstávají

a čeští piráti V posledních letech je obzvláště úspěšná. Před několika lety si strana vzala místní protipirátský kostým spuštěním své vlastní stránky pro stahování filmů, což naznačuje, že tethering není zločin a od té doby se toho dosáhlo hodně.

Během celostátních voleb v roce 2017 více než 10 % veřejnosti hlasovalo pro Pirátskou stranu a v současné době jsou v Evropském parlamentu tři čeští piráti. Primátor hlavního města Prahy je navíc pirát.

tento rok, Ankety Poznamenal, že více než čtvrtina všech hlasů by mohla v parlamentních volbách získat Piráti, protože vytvořili koalici se Stanovou liberální stranou. S ohledem na tato čísla to tak bylo Málo Zklamaný, když strana skončila s „pouhými 15 %“ hlasů.

Do české vlády vstupuje Pirátská strana

Českému hackerovi se však před pár dny podařil další skvělý počin. Po několika týdnech diskusí o založení strana změnila svou opoziční roli a zaujala místo ve vládě.

READ  "Zavolejte mého agenta!" Sada pro více mezinárodních repasů

Je to poprvé v historii, kdy se hackerská strana stala součástí vládní koalice, a je to velký úspěch. Piráti sice rozhodně nejsou největší vládní stranou, dokázali ale obsadit tři ministerské funkce.

Nový český premiér Petr Fiala otevřel šéfa Pirátské strany Ivana Bartoše ministr pro místní rozvoj. Bartoš navíc převezme funkci místopředsedy vlády pro digitalizaci.

Další dvě ministerské funkce plný Janem Lipavským, který se stal novým ministrem zahraničí, a Michelem Alamounem, který byl jmenován ministrem a šéfem zákonodárného sboru vlády.

Piráti se vyvinuli

Zatímco Pirate Party má své kořeny ve švédském hnutí, které se kdysi postavilo na stranu The Pirate Bay, dávno se proměnila v mnohem víc. Mezi hlavní pilíře dnes patří mimo jiné politická transparentnost, občanská práva a přímá demokracie.

Transparentnost a občanská práva zmínili jako klíčová témata také tři noví ministři. Zatím jsme nezaznamenali žádné nové komentáře týkající se „pirátské“ problematiky, ale přijímání přísnějších autorskoprávních zákonů pravděpodobně nebude v příštích letech v České republice na politickém programu.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.