Pianista oslní Dvořákem na WSO poprvéWinnipegský symfonický orchestr zakončil sezónu 2021/22 Masterworks velkým hitem v sobotu večer, zdánlivě třesoucí kolektivní pěstí nad osudy pandemie, které si v minulé sezóně vyžádaly téměř všechny koncerty online, a zároveň připomněl 1 015 posluchačům – ne že bychom to potřebovali – syrové, niterné síly hudby.

Kliknutím rozbalíte

Recenze klasické hudby

Winnipegský symfonický orchestr

(a) absolutní klasika

Sobota 30. dubna

Koncertní síň stého výročí

Diváci: 1015

Čtyři a půl hvězdičky z pěti

Poslední show v sérii (A) bsolute Classics, Dvořák a Čajkovskij 4Slavný český klavírista Lukáš Vondráček pod vedením Daniela Raiskona debutoval na WSO hudbou ze své domoviny: Dvorak Less Heard Koncert g moll pro klavír a orchestrVelmi patrné v jeho krvi a kostech.

Trvalo také 19 let, než místní publikum slyšelo jediný skladatelův klavírní koncert, protože dirigent během svých úvodních poznámek poznamenal, že představení původně plánované na rok 2003 bylo náhle zrušeno kvůli jeho tehdy bouřlivému sólistovi, žertoval, že Vondráček – a jeho postava Closeup Friend – „Ukázalo se to“ a tak konečně můžeme slyšet tuto očekávanou premiéru WSO.

Raiskin nastavil poměrně rychlý rytmus a vštípil úvodní větě lehkost a eleganci,“Allegro agitatouPianista se okamžitě pustil do věci a během úvodního tématu předvedl svou statečnost i roztřesený útok. Jeho brilantní paleta tónových barev zahrnovala hlasivky, odpovídající rytmické ostrosti stejně jemné jako volské oko. dílo všech tří vět provedl s přesvědčením. Jeho hluboká důvěra mezi ním a dirigentem, který se vztahuje k orchestru bobule Klipy byly bezchybně jasné.

A Vondráček se ukázal jako jeden z konkrétních vrcholůsvětelná zpomalená introspektiva,“Andante Sostenuto,„Přináší do jejích pruhů něhu a dává z nich maximum, co má. Pianissimo Tóny na vrcholu jeho desky zněly jako křišťálové zvony.

READ  'Stranger Things 4': Kdy budou na Netflixu dostupné poslední epizody?

Pak rozpoutal celý svůj arzenál ohňostrojů, včetně házení Dvořáka – řemesla houslisty/houslaře, o kterém se říkalo, že se potýkal s psaním pro klavír – a rychle střílel tercie jako dětská hra, přičemž číselné slabiky nebraly žádné zajatce.

Jak se očekávalo, umělec obdržel vřelé přivítání s požadavkem, aby provedl tři zavolání závěsu, což vedlo k dokonalému lyrickému vzhledu pro Chopina.

Mezi nejlepší kanadské skladatele patří rodačka z Winnipegu Jocelyn Morlock. Absolvent Brandon University of Music a nyní sídlí ve Vancouveru v Britské Kolumbii. Skladatel, jehož hudba se často objevuje na každoroční scéně každoročního Winnipeg New Music Festivalu, zejména se stal zahajovacím skladatelem Vancouver Symphony Orchestra maestra VSO a bývalého hudebního ředitele WSO Bramwella, zemřel v roce 2014.

Na základě tragické a statečné smrti kanadské teenagerky Amandy Todd, která spáchala sebevraždu poté, co byla kyberšikana, Jmenuji se Amanda Toddová Morlockovo ucho projevovalo nadšení pro orchestraci a evokovalo Messiannovu tvorbu s jeho písmem citlivým na vítr, včetně motivů připomínajících ptáky a flétnu a světelných motivů. Kratší báseň, která v roce 2018 vyhrála cenu Juno za nejlepší klasickou skladbu, končí nadějně, jako výzva pro globální komunitu, aby pokračovala ve válce proti temným silám internetu.

135minutový program (včetně přestávky) uzavřel s Čajkovským“Symfonie č. 4 f moll, op. 36‚také známý jako ruský skladatel Symfonie osudu na jeho burácejícím hluku, který otevírá bouřlivou akci.

Je pravda, že tomuto interpretovi chvíli trvalo, než našel svou „drážku“, občas se během úvodního tahu cítil nerovný, včetně příliš horlivé dechovky, dokonce i silné dechovky, která jako by žvýkala pro svůj okamžik, dokud během finále truss lift nezajiskří.

Děkujeme hlavní zpěvačce Beverly Wang za její výrazný singl, který zahájil druhou větu „“Andantino in modo di canzona„Dodal jsem zpěvový tón před dalším“Scherzo,„Ten druhý obsahuje celou strunu drženou pevně pohromadě v pizzicatu. Pak se nebe otevřelo.“Allegro s požáremMaestro narozený v Petrohradě – v určitém okamžiku doslova zatřese pěstí – a jeho hráči neustoupí, čímž dokazují, že „ruský duch“, navzdory snaze zdánlivě cenzurovat tato slavná díla ve světle současné krize na Ukrajině, na Opravdu živá a zdráva, díky jejímu nejsilnějšímu hlasu v hudbě z vlasti a vášnivým umělcům, kteří ji vytvořili.

READ  HOLLIFIELD: Jarní epizoda filmu Nature Run Amuck | zábava

Pro více informací nebo odkaz na koncert dostupný online na vyžádání navštivte Webová stránka WSO.

[email protected]


Pokud si ceníte pokrytí umělecké scény Manitoby, pomozte nám udělat více.
Váš příspěvek ve výši 10 $, 25 $ nebo více umožní Free Press prohloubit naše zpravodajství o divadle, tanci, hudbě a galeriích a zároveň zajistí, že naše umělecká žurnalistika může oslovit co nejširší publikum.

Podporujte umění a tisk
Kliknutím sem se dozvíte více o projektu.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.