Petřínská lanovka získala titul největší turistická atrakce v Praze

Tři nejnavštěvovanější turistické lokality v Praze byly podle státní agentury Czech Tourism lanovka na Petřín, Zoo Praha a Pražský hrad.

Toto uspořádání se oproti minulému roku nezměnilo. Mezi 10 nejnavštěvovanějších turistických cílů oproti předchozímu roku patřil DinoPark v Galerii Harfa a veletrh Království železnic na Smíchově.

Loni stejně jako v roce 2020 vyjelo lanovkou na Petřín zhruba milion lidí a lanovka byla nejen nejnavštěvovanějším turistickým cílem v hlavním městě, ale i v celé České republice.

Zoo Praha, která loni přivítala 963 000 návštěvníků, zaznamenala meziroční nárůst návštěvnosti o 13 procent. Naopak Pražský hrad zaznamenal pokles návštěvníků o 13 procent na 444.

Ředitel Agentury pro cestovní ruch Jan Herget nízkou návštěvnost Pražského hradu přisoudil nedostatku zahraničních cestovatelů kvůli pandemii koronaviru.

V místních hotelech, penzionech a kempech se loni podle Českého statistického úřadu ubytovalo asi 2,6 milionu lidí, před vypuknutím pandemie asi 10,9 milionu.

Herget letos očekává, že do Česka dorazí asi pět milionů hostů ze zahraničí, což podle něj zvýší zájem o Pražský hrad.

Služeb hromadných ubytovacích zařízení v hlavním městě loni využilo podle statistik 1,4 milionu chovanců ze zahraničí, v roce 2019 jejich počet dosáhl 6,8 milionu.

Praha zůstává jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě, přičemž cestovní ruch tvoří velkou část ekonomiky.

Rostoucí přítomnost služeb jako AirBnB však také přispěla ke zvýšení nájemného, ​​což vedlo k diskusi o tom, jak nejlépe uspokojit potřeby turistů i místních obyvatel.

READ  Ruský Transněfť dostává objednávky na polskou a německou ropu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *