Petra Kvitová porazila Corbyn Muguruzovou a získala svůj 28. titul v kariéře

Petra Kvitová zvítězila nad Corbin Muguruzovou 6: 2, 6: 1 a získala svůj druhý titul v Qatar Open.

Čtvrtý nasazený Čech potřeboval více než hodinu, aby se setkal se svým dvojnásobným grandslamovým vítězem. Toto je 28. titul kariéry v Kvitové ve 38 finále.

„Je to skvělý běh – náročné podmínky,“ řekla Kvitová po svém vítězství. Toto následovalo po jeho titulu z Dohá z roku 2018, který vznikl na úkor Muguruzy.

„Omlouvám se podruhé, doufám, že se můžeme potkat někde jinde,“ dodal a kývl na svého vítězného rivala.

Kvitová zvítězila na 20 kariérních turnajích v Dauhá, čímž překonala všechny ostatní hráče, překonala Světlanu Kuzněcovovou a Caroline Wozniackou o 19 běhů.

Mukurusa řekl: „Každý den je nový zápas, gratuluji Petře za všech podmínek – podruhé mi vzal titul. Nemůžu se dočkat, až se příští rok vrátím, “řekl Spinard, který se Quitu objevil pětkrát za sebou.

Dvakrát vítěz Wimbledonu Quito sloužil jako první a postoupil proti tupým podmínkám, které formovaly jeho těsný semifinálový střet s Američankou Jessicou Bequilou.

Muguruza si v pátek užíval výhodu celého dne odpočinku, když jeho semifinálová soupeřka Victoria Azarenka ustoupila kvůli zranění zad.

Když však dorazil do Dauhá, měl Kohida Martinez pozitivní test na koronový virus a musel bojovat s dálkovým výcvikem i poté, co Zoom vykonal své povinnosti.

Quito jasně tleskal šanci na další titul katarského Open, potřetí, když soutěžil, a poté řekl: „cítí se jako doma“.

Dvojice se shodovala stejně, zpočátku hrála. Ve třetí hře Kvidova zaostala a byla podrobena testovacímu výstřelu.

Muguruza dovolil Quitovi krátce postupovat, protože v jeho servisní hře bylo mnoho přesvědčivých chyb. Quidova udržovala tempo a stoupala 5-2, aby dosáhla nastaveného bodu do 35 minut.

READ  Česká republika vyhostila od loňského dubna 100 ruských "diplomatů" - Brněnský deník

Muguruza se bránil ve druhém setu a vyhrál první hru – ale netrvalo to dlouho. Kivitova odešla a vykřikla svou ochrannou známku, a když ukončila viditelnou frustraci Muguruzy ve třetí hře druhé, znovu ji využila ve svůj prospěch.

V intenzivním bodě zesílil vítr se skóre 2: 1.

Kvitová si musela počkat na třetí zlomový bod šesté hry druhého setu.

Dvojitá chyba nevyhnutelně oddálila jeho první bod v šampionátu, ale Kvitova trpělivě počkala, až bude odměněn za svou týdenní práci.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *