Petra Kvitová porazila Corbyn Muguruzovou a získala svůj 28. titul v kariéře

Petra Kvitová zvítězila nad Corbin Muguruzovou 6: 2, 6: 1 a získala svůj druhý titul v Qatar Open.

Čtvrtý nasazený Čech potřeboval více než hodinu, aby se setkal se svým dvojnásobným grandslamovým vítězem. Toto je 28. titul kariéry v Kvitové ve 38 finále.

„Je to skvělý běh – náročné podmínky,“ řekla Kvitová po svém vítězství. Toto následovalo po jeho titulu z Dohá z roku 2018, který vznikl na úkor Muguruzy.

„Omlouvám se podruhé, doufám, že se můžeme potkat někde jinde,“ dodal a kývl na svého vítězného rivala.

Kvitová zvítězila na 20 kariérních turnajích v Dauhá, čímž překonala všechny ostatní hráče, překonala Světlanu Kuzněcovovou a Caroline Wozniackou o 19 běhů.

Mukurusa řekl: „Každý den je nový zápas, gratuluji Petře za všech podmínek – podruhé mi vzal titul. Nemůžu se dočkat, až se příští rok vrátím, “řekl Spinard, který se Quitu objevil pětkrát za sebou.

Dvakrát vítěz Wimbledonu Quito sloužil jako první a postoupil proti tupým podmínkám, které formovaly jeho těsný semifinálový střet s Američankou Jessicou Bequilou.

Muguruza si v pátek užíval výhodu celého dne odpočinku, když jeho semifinálová soupeřka Victoria Azarenka ustoupila kvůli zranění zad.

Když však dorazil do Dauhá, měl Kohida Martinez pozitivní test na koronový virus a musel bojovat s dálkovým výcvikem i poté, co Zoom vykonal své povinnosti.

Quito jasně tleskal šanci na další titul katarského Open, potřetí, když soutěžil, a poté řekl: „cítí se jako doma“.

Dvojice se shodovala stejně, zpočátku hrála. Ve třetí hře Kvidova zaostala a byla podrobena testovacímu výstřelu.

Muguruza dovolil Quitovi krátce postupovat, protože v jeho servisní hře bylo mnoho přesvědčivých chyb. Quidova udržovala tempo a stoupala 5-2, aby dosáhla nastaveného bodu do 35 minut.

READ  Wimbledon porazil Bliskovou ve Wimbledonu kvůli 2. grandslamovému titulu Wimbledon Česká republika Twitter Anglie All England Club

Muguruza se bránil ve druhém setu a vyhrál první hru – ale netrvalo to dlouho. Kivitova odešla a vykřikla svou ochrannou známku, a když ukončila viditelnou frustraci Muguruzy ve třetí hře druhé, znovu ji využila ve svůj prospěch.

V intenzivním bodě zesílil vítr se skóre 2: 1.

Kvitová si musela počkat na třetí zlomový bod šesté hry druhého setu.

Dvojitá chyba nevyhnutelně oddálila jeho první bod v šampionátu, ale Kvitova trpělivě počkala, až bude odměněn za svou týdenní práci.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.