Pět věcí, které byste měli vědět, abyste mohli začít sobotní den

FG, Arizona State University obnoví rozhovory příští týden

Chris Ngigi, ministr školství, prozradil, že federální vláda a stávkující sdružení akademiků univerzit příští týden obnoví jednání ve snaze ukončit tříměsíční stávku.

Ministr to řekl během setkání s delegáty Národní asociace akademických techniků ve stávce (NAAT).

Četné průmyslové stávky iniciované Arizonskou státní univerzitou označil za zbytečné a radil, že pokud by odbory byly diplomatičtější, mohla by těžit z politiky otevřených dveří, protože toho využily zdravotnické odbory.

Připomněl všem, že od té doby, co zdravotní odbory těžily z jeho politiky otevřených dveří, neprobíhaly v tomto sektoru žádné stávky.

Nejij vysvětlil, že každý svazek je důležitý v širším schématu věcí. Uvedla to v pátečním prohlášení Patience Onuobia, úřadující ředitelka pro styk s tiskem a veřejností, Federální ministerstvo práce a zaměstnanosti, Patience Onuobia.

Ujistil všechny odbory a Nigerijce obecně, že federální vláda se proti negativnímu veřejnému mínění snaží komplexně řešit všechny průmyslové spory v sektoru školství, aby podpořila průmyslovou harmonii a pokrok v univerzitním systému.

„Pokud jste z jakéhokoli odboru, nemusíte si ke mně rezervovat schůzku,“ uvedl v prohlášení, které bylo k dispozici tisku. Tuto funkci začínají využívat lékaři. Stejně tak Jehoisu. Proto je ve zdravotnictví klid. Školské odbory ale z mé politiky otevřených dveří netěží.

„Nemusíme plakat nad rozlitým mlékem. Podívejme se na vaše problémy, abychom viděli, které z nich můžeme řešit hned, ty, které můžeme udělat ve střednědobém horizontu, a ty, které můžeme dělat v dlouhodobém horizontu.“ Jsou věci, které mě přežijí a které nejsou v mých rukou. udělejte je.

Zopakoval, co jeho práce obnáší, a řekl: „Mým úkolem je připravit po dohodovacím řízení dohodu o tom, na čem jsem se dohodl se svými zaměstnavateli, federálním ministerstvem školství, a stanovit časové plány a sledovat je, zda se dostaví výsledky.“

READ  Dcera Davida Golda uklidňuje fanoušky West Hamu o nových českých investorech

Jako smírčí soudce vás řídím vypočítanými kroky. Proto se o vás všechny chci holisticky starat a požádat vás o spolupráci. Až s vámi dnes skončím, budu v ASU pokračovat příští týden. Včera jsem dělal NASU a SSANU a byli šťastní. Chci, abys byl šťastný, když odsud odcházíme. „

Kvůli kontroverzní implementaci dohody z roku 2009 mezi ASUU a federální vládou apeloval na unii, aby pochopila, že implementace bude nějakou dobu trvat a že vše, co je potřeba, je, aby unie dala vládě šanci.

Buhli Group dosáhla dohody o koupi Chelsea

Chelsea

Boehly Group dosáhla dohody o koupi fotbalového klubu Chelsea.

Skupina, kterou tvoří investiční firma Clearlake Capital, švýcarský podnikatel Hansjoerg Weiss a generální ředitel Guggenheim Partners Mark Walter, podle nejmenovaných zdrojů, které promluvily pro Bloomberg, převezme klub v nejbližších dnech.

Dohoda v hodnotě 4,25 miliardy liber bude zahrnovat 2,5 miliardy liber jako kupní cenu navíc k 1,75 miliardám liber na další investice do klubu.

Dohoda však musí být ještě oznámena, protože ještě musí být získán souhlas od britské vlády, která prodej schválila.

Další překážkou úplného převzetí společností Boehly Group je dodržování přísných pravidel Premier League pro vlastníky a manažery.

Mezitím finanční poradce transakce, Raine Group, se k tomu zatím nevyjádřil.

Chelsea bude součástí rostoucí americké investice do Premier League po vlastnictví rodiny Glazers Manchester United, Arsenal FC vlastněný Stanem Kroenkem a Kroenke Sports Group, Aston Villa vlastněná Wesley Eden, Burnley vlastněná ALK Capital, Crystal Palace vlastněná Palace Holdco LP & John Textor, Leeds United vlastněný 49ers Enterprises, Liverpool FC vlastněný Fenway Sports Group a nakonec West Ham vlastněný Albertem Smithem.

Čtěte také: Tuzemské aerolinky od pondělí ukončí provoz kvůli vyšším cenám paliva

READ  BNP Paribas očekává, že čínské nemovitosti se po stimulu odrazí

Politika znárodnění: Jižní Súdán pronásleduje své vlastní zahraniční ropné společnosti

Jižní Súdán dokončuje legislativu k převzetí operací mezinárodních ropných společností v zemi.

Nejnovější africká země, která získala nezávislost na Súdánu 9. července 2011, se rozhodla zvýšit svůj podíl na příjmech v ropném průmyslu, přestože průzkumné aktivity klesají.

Plán, který není okamžitý, bude realizován po dobu 5 let. Tato legislativa vychází z plánu Salvy Kiira Mayardita zvýšit místní přítomnost v odvětví a zároveň přijímat hovory z některých stran, aby se zvýšila místní přítomnost v odvětví.

Podle agentury Bloomberg země „posiluje roli státem vlastněného Nile Petroleum a získává aktiva, když smlouvy vyprší“.

V rozhovoru s reportéry v pátek v Jubě, jihosúdánský náměstek ministra pro ropu Oo Daniel Chuang řekl: „Znárodnění bude provedeno prostřednictvím školení, kde to bude možné.“

„V oblastech, kde nemáme žádné zkušenosti, budeme muset cizince využívat na velmi krátkou dobu, než tyto dovednosti získáme,“ uzavřel.

Některá aktiva operátorů, která budou navrácena v rámci tohoto znárodnění, jsou China National Petroleum Corp, indická OGNC a malajsijská Petroliam Nasional Bhd.

Informace od amerického úřadu pro statistiku práce ukázaly, že americká ekonomika vytvořila v dubnu 2022 428 000 nových pracovních míst. Výsledek ukazuje 39 000 přírůstků oproti očekáváním analytiků 390 000 nových pracovních míst pro duben 2022.

Tyto informace jsou obsaženy v měsíčním výkazu nezemědělských mezd, který vychází každý první pátek v měsíci. Růst údajů o pracovních místech znamená „12. po sobě jdoucí měsíc nárůstu pracovních míst nad 400 000, ale ne zatím největšího nárůstu v únoru o 714 000 pracovních míst na stále napjatějším trhu práce,“ uvedla Trade Economics.

Navzdory rostoucím cenám potravin a energií se zaměstnanost zvýšila ve všech odvětvích, přičemž nejvíce pracovních míst poskytlo volný čas a pohostinství, které získalo 78 000 nově příchozích. Následují restaurace/bary/kluby, ubytování a ubytovny, výroba, doprava a skladování s 44 000, 22 000, 55 000 a 52 000.

READ  Ekonom: Recese zasáhne Česko v roce 2023 více než většinu ostatních zemí EU

Zpráva však ukázala, že růst zaměstnanosti v březnu 2020 stále klesl pod úroveň před pandemií o 1,2 milionu lidí.

A konečně, se zvýšením úrokových sazeb o 50 bazických bodů, které oznámil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, ekonomové argumentují, že nábor může zpomalit po nových úrokových platbách, což zdraží bankovní půjčky.

Jakmile vzrostou náklady na úvěry, společnosti mohou zpomalit své výpůjční aktivity na financování projektů, které vyžadují další pracovní sílu.

Spojené státy poskytnou Ukrajině dalších 150 milionů dolarů na vojenskou pomoc

Prezident Joe Biden oznámil další kolo financování pro Ukrajinu v hodnotě 150 milionů dolarů na vojenskou pomoc.

Bloomberg uvedl, že peníze budou ve formě dělostřeleckých granátů, radarů, rušících zařízení a náhradních dílů.

„Dnešním oznámením má administrativa téměř vyčerpala finanční prostředky, které by mohly být použity k odeslání bezpečnostní pomoci prostřednictvím ukrajinského úřadu pro stažení,“ uvedl Biden v prohlášení.

Mezitím má skupina sedmi vůdců v neděli diskutovat o novém kole sankcí. Vrcholem jejich diskuse bude, jak zavést jejich úplné embargo na ruskou ropu.

Bylo však oznámeno, že předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila přesvědčení, že „EU dosáhne dohody o ruském ropném embargu poté, co navrhla dát Maďarsku, Slovensku a České republice více času na to, aby se podřídily“.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *