Pentagon stahuje systémy protiraketové obrany a další systémy ze Saúdské Arábie a dalších zemí na Středním východě

Ministr obrany Lloyd Austin nařídil veliteli amerického ústředního velení, které dohlíží na tento region, aby v létě stáhli jednotky.

Mluvčí Pentagonu, velitel, uvedl, že některé vojenské schopnosti a platformy budou vráceny do Spojených států za účelem tolik potřebné údržby a oprav. Jessica McNulty, zatímco ostatní aktiva budou přesunuta do jiných regionů.

„Toto rozhodnutí bylo učiněno v úzké koordinaci s hostitelskými zeměmi a s jasným pohledem na zachování naší schopnosti plnit naše bezpečnostní závazky. Jde o udržení určitých aktiv s vysokou poptávkou a nízkou hustotou připravených na budoucí požadavky v případě, že Pentagon nezveřejní, kam Kam vojenské prostředky půjdou nebo kdy.

Spojené státy posílily svoji vojenskou přítomnost v Saúdské Arábii po útoku na ropná zařízení v zemi v září 2019, který byl připsán Íránu a který narušil globální dodávky ropy. V Po útokuSpojené státy vyslaly do země tisíce vojáků, dvě raketové baterie Patriot a systém Terminálu obrany s vysokou nadmořskou výškou (THAAD).
Také poslal USA Patriotské raketové baterie vstupují do Iráku Bránit americké síly po zabití Qassema Soleimaniho a následných hrozbách z Íránu.

V prohlášení se uvádí, že stažení sil ze Středního východu by mělo primární dopad na tato a další zařízení protivzdušné obrany, včetně raketových baterií Patriot. USA rozmístily střely Patriot v Saúdské Arábii a Iráku, aby čelily hrozbě, kterou představuje Írán a jeho zástupci v regionu, včetně Iráku a Jemenu. Rakety Patriot jsou účinné při zachycování balistických střel, včetně typu balistických raket krátkého dosahu, které byly v posledních letech vystřeleny z Jemenu. Rakety jsou ale mnohem méně účinné při detekci a zachycování nízko letících dronů a řízených střel.

Stahování sil ze Saúdské Arábie a sousedních zemí je součástí širšího stažení v regionu. USA jsou připraveny dokončit stažení všech sil z Afghánistánu před termínem 11. září. V zemi zůstalo méně než 1 500 vojáků. Za vlády Trumpa se počet amerických sil v Iráku snížil na 2500.

READ  Ruští investigativní novináři zdůrazňují překvapivá zjištění týkající se otrav Putina a Navalného

Tato změna odráží široký posun v rámci resortu obrany, jehož cílem je zaměřit své úsilí na konfrontaci Číny a Ruska jako budoucích hrozeb a mimo válečné minulosti na Středním východě.

Austin se blíží dokončení komplexní kontroly amerických sil. Přezkum je založen na hodnocení, že Čína představuje pro americkou armádu „rychlostní výzvu“. Čínská pracovní skupina Pentagonu nedávno dokončila svou práci a vydala svá doporučení, která budou mít vliv na postup americké strategie vpřed, včetně přezkumu globální situace.

„Tyto iniciativy, z nichž některé zůstanou utajeny, jsou navrženy tak, aby se zaměřily na resortní procesy a postupy a lépe pomáhaly vedoucím oddělení přispívat k úsilí celé vlády čelit výzvě, které čelí Čína,“ řekl minulý týden na tiskové konferenci mluvčí Pentagonu John Kirby .

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.