Pěkný den pro souseda: pan Rogers má sochu

Pěkný den pro souseda: pan Rogers má sochu

Malý déšť nezabránil tomu, aby byl tento týden na Rollins College na Floridě krásný den, když byla odhalena bronzová socha milovaného moderátora dětské show, pana Rogerse.

„Tato inspirativní socha bude trvalou připomínkou ideálů a hodnot, které pan Rogers nakreslil, když se rozhodl udělat svět lepším místem,“ řekl Cornwell během ceremonie na soukromé vysoké škole svobodných umění ve Winter Park na severovýchodě. Orlando. .

Léta předtím, než ho svět znal jako pana Rogerse, Fred McFeely Rogers přestoupil v roce 1948 na Rollins College a promoval v roce 1951, podle školy. Specializoval se na hudební kompozici a sloužil jako prezident svého bratrstva a předseda výboru pro mezináboženské a rasové vztahy. Ve škole se také seznámil se svou budoucí manželkou. Získal čestný titul ze školy v roce 1974.

Rogers je nejlépe známý tím, že napsal a objevil se v 912 epizodách „Mr. Rogers‘ Neighborhood“, které běžely ve veřejnoprávní televizi v letech 1968 až 2001. Zemřel v roce 2003. V posledních letech se stal předmětem dokumentu, populárního také jako celovečerní film s Tomem Hanksem v hlavní roli.

360stupňovou sochu navrhl Paul Day, britský umělec známý svými veřejnými památkami. Odlitek z bronzu je více než 7 stop (2 metry) vysoký a váží více než 3 000 liber (1 360 kg). Rogers je zobrazen obklopený dětmi, loutkami z jeho show, texty z ústřední melodie seriálu a sousedským vozíkem show.

READ  Český orchestr vystupuje na unikátním plovoucím pódiu na řece Vltavě

„Doufám, že tento kousek přinese radost a inspiraci mnoha lidem, stejně jako to dělal Mister Rogers po generace,“ řekl Day.

Socha bude součástí pěší prohlídky školy pana Rogerse.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *