Peking a Šanghaj se začínají znovu otevírat, protože případy COVID klesají

Po zhruba dvou měsících blokování Šanghaj o víkendu oznámila plány na zmírnění omezení podnikatelské činnosti. Cestující v metru na obrázku 28. května 2022 jezdí jednou ze čtyř linek ve městě, které obnovilo provoz.

Vcg | China Optical Group | Getty Images

PEKING – Velká čínská města, Peking a Šanghaj, začala o víkendu uvolňovat kontrolu nad Covidem, protože počet místních případů klesl.

V celé zemi se počet nových případů vykazujících příznaky na pevnině v neděli snížil na 20, oproti 54 o den dříve. Hlavní město Peking v neděli zaznamenalo osm nových případů COVID-19, zatímco Šanghaj šest.

Zmírnění omezení přichází asi dva měsíce poté, co Šanghaj, největší město Číny, nařídilo lidem, aby zůstali ve svých bytech za účelem komplexního testování virů. Město Peking začalo zpřísňovat kontroly Covid asi před měsícem, ale uzavřelo pouze některé čtvrti.

Šanghajské úřady v neděli uvedly, že podniky by se mohly začít znovu otevírat, aniž by musely žádat o povolení od středy. Nákupní oblast s názvem Xintiandi – včetně místní Shake Shack – Byl mezi nimi Nastavení obnovení některých offline operací Středa, podle oficiálních médií.

Město také oznámilo řadu opatření na podporu podniků, zejména těch s minimálním propouštěním. Ke stimulaci spotřeby město uvedlo, že dá 10 000 jüanů (1 493 $) každému, kdo letos přejde na auto na baterie.

V neděli Šanghaj tvrdila, že pouze 220 000 lidí zůstalo pod nejpřísnějším příkazem zůstat doma a více než 22 milionům bylo povoleno odejít do komunity.

V Pekingu jsou hlavní nákupní centra, včetně a Luxusní nákupní centrum, které bylo před měsícem dočasně uzavřeno kvůli Covidu, Oznámila, že své brány znovu otevře od neděle. Znovu by se mohly otevřít i hotely na venkovských předměstích hlavního města. Zábavní park s názvem Happy Valley Beijing uvedl, že plánuje znovuotevření v úterý.

READ  3 oběti v události Chandrababu Naidu, druhá tlačenice za méně než týden

V hlavní obchodní čtvrti byla obnovena jízda na koni a většina veřejné dopravy a více lidí se mohlo vrátit do práce. Některé knihovny, muzea a tělocvičny by se mohly znovu otevřít na poloviční kapacitu, pokud se na komunitní úrovni za posledních sedm dní nenajdou žádné případy Covid.

ale, Restaurace v Pekingu mohou stále fungovat pouze s sebou nebo s rozvozem, Bez zákazníků k jídlu uvnitř. Střední a základní školy zůstávají zavřené.

Přečtěte si více o Číně od CNBC Pro

Po nedávném propuknutí Covid-19 požadovaly Šanghaj i Peking negativní test na virus, který je platný pro vstup na veřejná místa. V Pekingu jsou výsledky testů platné pouze 48 hodin, zatímco Šanghaj řekl, že počínaje středou budou výsledky testů platné 72 hodin.

Zůstává nejasné, jak rychle bude většina společností schopna obnovit normální výrobu, protože provádění opatření Covid se může na okresní úrovni lišit. Jakékoli nové potvrzené případy Covid nebo kontakt s jiným by mohly vést k novému zhoršení situace.

Otázka zákazníků v Pekingu objemový odrazový růst“ Dokonce i poté, co byly kontroly Covid uvolněny, uvedli analytici Goldman Sachs ve zprávě v neděli.

„Místní zákazníci se obávají účinků jizvy v důsledku protiepidemických opatření a zpomalení růstu, které zahrnují zvýšenou nejistotu ohledně ekonomických aspektů a politické hledisko, Analytici uvedli, že existuje více bankrotů a vyšší míra nezaměstnanosti.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.