Pegula porazil Azarenkovou a dostal se do finále Guadalajary

(Reuters) – Třetí nasazená Jessica Pegula překonala pomalý začátek a v sobotu se protlačila přes Victorii Azarenkovou 7-6 (3) 6-1 a dostala se do finále Guadalajara Open, kde se střetne se čtvrtou nasazenou Marií Sakkariovou z Řecka, resp. Česká republika. Marie Božková.

Osmadvacetiletá Američanka, která touží po druhém titulu v kariéře, se ocitla na brzkém holeshotu proti světové jedničce v Bělorusku, když Azarenková zabalila první poločas na cestě k vedení 3:0 v úvodní sadě.

Pegula ale rychle našla svůj rytmus a znovu se rozešla, aby poslala skupinu do tiebreaku, který dostala 7-3.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Poté, co si nechala utéct první set, Azarenková zkolabovala, když Pegulaová zrychlila hru, zlomila dvojnásobnou šampionku Australian Open, proklouzla přes druhý set a dostala se do druhého letošního finále.

„Jsem opravdu nadšený a šťastný ze svého dnešního výkonu,“ řekl novinářům Pegola, který se letos dostal do finále v Madridu.

„Moje druhé letošní finále znamená hodně, zvláště poslední turnajový typ roku, kdy jsem skončil opravdu silný, zítra vyhrál nebo prohrál, je to jen taková třešnička na dortu za opravdu dobré dva roky. Jsem opravdu hrdý to já.“

Bude muset počkat do neděle, než objeví svého finálového soupeře, protože déšť si hru vynutil zastavit ve druhém semifinále poté, co Scary vyhrála těsný úvodní set 7-5.

Pegulova cesta do finále zahrnovala vítězství nad čtyřmi grandslamovými vítězi: ve druhém kole porazil wimbledonskou šampionku Elenu Rybakinu, následovanou šampionkou US Open Biancou Andreescuovou, Sloane Stephensovou a Azarenkovou.

Světová pětka ale řekla, že do boje o titul jsou stále nějaké nervy.

„Přitom jsi rád, že jsi tam,“ řekl Pegula. „Máte tlak a také nemáte tlak, protože když začínáte turnaj, vaším cílem je dostat se do konce a dát si šanci vyhrát titul.

READ  Rodák z Rock Island Chason Randle podepisuje s Phoenix Suns NBA

„Když se konečně dostanete do poslední fáze, jste mnohem nervóznější. Ale záleží na dni. Jsem si jistý, že zítra uvidím, jak se budu cítit při chůzi na hřišti a jak mi bude teplo.“

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Steve Keating hlásí v Torontu.) Další zprávy od Shrivathsa Sridhar v Bengaluru. Střih Daniel Wallis a Christopher Cushing

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.