Pavouci a hadi napadají australské domy, když prchají před rekordními povodněmi

Déšť zaplavil místní komunity od čtvrtka, ale části východního pobřeží se v sobotu ponořily do krize s velkým přetečením přehrad, otoky řek a přívalovými povodněmi.

Premiérka Nového Jižního Walesu Gladys Prejiklianová v pondělí oznámila, že z oblastí postižených povodněmi ve státě bylo evakuováno téměř 18 000 lidí a místní obyvatelé se nechali přes sociální média ukázat, že jsou v pohybu také tisíce zvířat.

Matt Lovenfosse zveřejňuje aktualizace na Facebooku z farmy své rodiny v Kinchela Creek, včetně výše uvedené fotografie.

„Všechno, co vidíte, jsou pavouci, kteří se snaží dobýt povodňové vody,“ napsal v titulku.

Lovenfosse vyrostl na farmě a řekl CNN, že zažila podobné povodně v březnu 2001 a březnu 2013. V obou případech povodňové vody tlačily pavouky směrem k domovu, což je nejvyšší bod nemovitosti.

„Tady stále prší, povodňové vody stále stoupají a voda se blíží k našemu domu,“ řekl Lovinvos. „Ráno by měl být uvnitř a pavouci budou po celém domě.“

Lovenfosse však plánuje zůstat ve svém dvoupodlažním domě.

„Moje rodina zde žila navždy,“ řekl. „Vyrostl jsem zde a cítíme se zde v bezpečí.“

Lovinvos dodal, že pavouci nejsou jedinými zvířaty, která hledají útočiště před vodou.

„Stromy jsou plné hadů,“ řekl. „Pokud vezmete člun přes pole, plavte se k němu ve snaze získat něco suchého, jako je tomu u pavouků.“

Pro některé to může znít jako noční můra, ale Lovenfosse není nijak zmatený.

„Vyrostl jsem tady na farmě, takže jsem vždycky byl kolem hadů, pavouků a všech ostatních zvířat, takže mě to netrápí a obvykle moc pruhy nepřekračujeme, ale když přijde povodeň, musí najít někde, “řekl.

Melanie WilliamsMcPhail, NSW, také zveřejnil aktualizaci o pavoukovi na Facebooku.

Napsala „Spousta pavouků z povodňové vody“ spolu s videoklipem stovek pavouků plazících se po tom, co vypadá jako garážová vrata.

Části Austrálie prohlašují během & # 39;  Jednou za 100 let & # 39;  Povodně
Uživatel TikTok Shenea Varley také nahrál a Video Pavouky jsou vidět, jak se shromažďují na plotu, když se potoky stékaly.

Titulek zněl: „Také vám vylezou na nohy jako úkryt.“

READ  Kritizoval Trumpa za blahopřání Kim Čong-unovi k dohodě WHO

Mokré počasí bude pokračovat a Berejiklian předpovídá, že může být evakuováno více lidí.

„Situace se vyvíjí a silné deště budou pokračovat, a nyní jsme svědky vydávání varování před povětrnostními vlivy v Illawaru a na jižním pobřeží,“ uvedla.

Dodala: „Nevím, kdy v historii našeho státu jsme měli tyto drsné klimatické podmínky v tak rychlém sledu uprostřed pandemie.“ „Pro Nový Jižní Wales jsou těžké časy, ale myslím, že jsme také prokázali naši odolnost.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *