Pashinyan byl pozván do České republiky

Arménská vláda přikládá velký význam vztahům s Českou republikou v politické a ekonomické oblasti. Český premiér Nikol Pashinyan vyjádřil tento názor při setkání s českým velvyslancem v Arménii Petrem Piruncikem, nově jmenovaným mimořádným a zplnomocněným velvyslancem České republiky v Arménii.

Předseda vlády mu poblahopřál ke jmenování a vyjádřil naději, že česko-arménské vztahy se budou během jeho funkčního období dále rozvíjet a posilovat, uvedl arménský vládní zpravodajský server Armenian News-News.am.

Velvyslanec, který pozval premiéra své země do České republiky, vyjádřil naději, že návštěva přispěje k rozvoji bilaterální spolupráce v různých směrech. Účastníci diskutovali o otázkách týkajících se spolupráce v oblasti špičkových technologií, solární energie, letectví, cestovního ruchu, vzdělávání a dalších odvětví.

Diskutovalo se také o regionálních procesech, zejména o humanitární krizi v Náhorním Karabachu v důsledku Ázerbájdžánské nelegální blokády Lachinského koridoru, a o činnosti civilní mise EU v Arménii.

READ  Bývalý premiér České republiky Babiš, jeho pobočník byl obviněn v kauze unijního grantového podvodu Zprávy o korupci

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *