Papež František je prvním papežem, který vystoupil na summitu G7 a setkal se s Bidenem a světovými vůdci

Papež František je prvním papežem, který vystoupil na summitu G7 a setkal se s Bidenem a světovými vůdci

papež FrantišekPrvní papež, který se zúčastnil A summit G7Lídři bohatých světových demokracií vyzvali pátek k zachování lidské důstojnosti především v oblasti rozvoje a zaměstnanosti umělá inteligenceVarování, že technologie riskuje proměnu lidských vztahů v pouhé algoritmy.

Papež František se setkal s prezidentem Joem Bidenem během summitu lídrů G7 druhého dne 50. summitu G7 v Borgo Egnazia 14. června 2024 v italském Fasanu.

Divisione Produzione Fotografica/Getty Images


Francise pozvala italská premiérka Giorgia Meloni, hostitelka summitu, aby promluvil na zvláštním zasedání o rizicích a příslibech umělé inteligence. Poskytuje etický pohled na problém, který je stále častěji na pořadu jednání mezinárodních, vládních a firemních vrcholných schůzek.

Papež řekl, že politici by se měli ujmout vedení v zajištění Amnesty International Zůstává zaměřen na člověka, takže rozhodnutí o tom, kdy jej použít Zbraně – nebo ještě méně smrtící nástroje – jsou vždy vyrobeny lidmi, ne stroji.

„Odsoudíme lidstvo k beznadějné budoucnosti, pokud lidi připravíme o jejich schopnost rozhodovat o sobě a svých životech tím, že je odsoudíme k závislosti na volbě strojů,“ řekl. „Potřebujeme zajistit a chránit prostor pro náležitou lidskou kontrolu nad volbami prováděnými programy AI: závisí na tom samotná lidská důstojnost.“

Papež František stojící s hlavami států G7, Olafem Scholzem, německým kancléřem; Justin Trudeau, předseda vlády Kanady; Emmanuel Macron, prezident Francie; Giorgia Meloni, předsedkyně vlády Itálie; Joe Biden, prezident Spojených států amerických; Fumio Kishida, předseda vlády Japonska; Rishi Sunak, předseda vlády Spojeného království a další v Borgo Egnazia 14. června 2024 v italském Fasanu.

Vatikánská média prostřednictvím Getty Images


Sám papež byl také předmětem újmy způsobené umělou inteligencí. Když se loni na internetu objevily fotografie, na nichž je 86letý papež neobvykle zahalený do elegantního bílého saka a kříže zdobeného stříbrnými drahokamy, rychle se staly virálními a na sociálních sítích získaly miliony zhlédnutí. obrázky Bylo to AI demo vytvořené pomocí AI softwaru Midjourney.

Šíření umělé inteligence a migrace patřily mezi hlavní témata, o kterých na summitu diskutovali světoví lídři. Po zasedání se papež na invalidním vozíku a v bílém rouchu setkal odděleně s vedoucími představiteli G7 a byl přivítán potleskem a mluvil s nimi asi 25 minut.

READ  Strategický dokument USA o delší čínské telegramu v Číně nevyvolává v Pekingu malou debatu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *