Pangolíni formosanští jsou k zapůjčení v Zoo ČR

Dva tučňáci formosanští, zapůjčení Tchaj-pejskou zoo od Zoo Praha pro chovný program, dorazili do České republiky ve čtvrtek a zveřejněni budou v polovině příštího měsíce, uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib.

Hrib poděkoval Tchaj-wanu za zajištění dopravy pro ohrožené druhy.

Jeho vláda spustí tento měsíc online hlasování, aby poskytla přezdívky pro obě zvířata, řekl.

Foto s laskavým svolením Taipei Zoo

Podle pražské zoo jsou tučňáci – samice Jun Hoo-dong (糖) a samec Guo Pao (寶) – umístěni v oblasti s nočními zvířaty v části indonéské džungle.

Hrib, který navštívil Tchaj-wan v březnu 2019, navrhl darovat dva pangoliny formosanské pražské zoo k realizaci chovného programu v zoo Taipei.

Plán se naplnil v lednu 2020, kdy starosta Tchaj-peje Ko Wen-ji (柯文哲) navštívil české hlavní město, kde Tchaj-pej a Praha formalizovaly vztah sesterského města.

Během Goinovy ​​návštěvy obě zoologické zahrady podepsaly memorandum o porozumění o ochranářské spolupráci s cílem usnadnit program chovu úvěrů.

Kvůli epidemii COVID-19 však zoo Brock nemohla vyslat do Tchaj-peje tým, aby se naučil, jak se o zvířata starat a jak je chovat.

Bangolinovi cestovali do České republiky s Chai Yun-lingem (陵 தலைவர்), vedoucím Taipei Zoo African Zoo, a Wu Li-hsinem (吳立信), veterinářem.

Praha je druhou zoologickou zahradou v Evropě, kde se vyskytují tučňáci formosští.

Zoo Tchaj-pej poslala v prosinci 2016 do zoo v Lipsku dva tučňáky v rámci snahy o zachování počtu tučňáků v Německu.

Komentáře budou přezkoumány. Uchovávejte relevantní komentáře k článku. Komentáře obsahující urážlivé a obscénní výrazy, osobní útoky jakéhokoli druhu nebo propagace budou odstraněny a uživatel bude zablokován. Konečný výsledek bude na uvážení Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.