Pandořiny papíry: Skandál za 32 bilionů dolarů

Slova Clary Margotine

Neděle 3. říjnavýzkum a vývojMezinárodní konsorcium investigativních novinářů zveřejnilo více než 12 milionů dokumentů o stovkách slavných miliardářů, politiků a dokonce i rockových hvězd v tajných a nezákonných finančních akcích v Panamě.

Nezávislé od roku 2017 Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů – které se stalo známým v roce 2016 po vydání slavných „Panama Papers“ – opět odhalilo důležité objevy související s offshore bankovními účty v Panamě.

Tento bezprecedentní únik nazvaný „Pandora Papers“ obsahuje 6,4 milionu dokumentů, téměř 3 miliony fotografií, více než 1 milion e -mailů a téměř půl milionu tabulek, celkem 32 bilionů dolarů je skryto před daněmi a agenturami.

Je zmíněno více než 330 minulých i současných hlav států, včetně bývalého premiéra Tonyho Blaira a jeho manželky, doprovodu ruského prezidenta Vladimira Putina, současného předsedy vlády České republiky a dokonce i jordánského krále Abdalláha II.

Údajně jsou do toho zapojeny i celebrity jako Shakira, Ringo Starr, bubeník Beatles a dokonce i Elton John.

Mezi mnoha politiky odhalenými v úniku byl mezi nejvíce postiženými český premiér Andrej Babiš; Obviněn z utrácení peněz za francouzský majetek a skrývání před orgány činnými v trestním řízení. Navzdory jeho odmítnutí se zdá, že načasování úniku – jen několik dní před volbami, které měl snadno vyhrát – mělo podíl na jeho nečekané ztrátě.

V tuzemsku byly důsledky pro premiéra Borise Johnsona nešťastné. Mezi zveřejněné soubory patří zapojení důležitých dárců Tory do tohoto nezákonného finančního případu, vyvolávání otázek a diskuzí o Borisi Johnsonovi jen několik dní před začátkem konference Konzervativní strany minulý týden.

Stále se odkrývají nové informace a politici a hlavy států jsou stále více zapleteni do tohoto masivního právního skandálu.

Od Clary Margotine

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *