Palm e-Tattoo vám řekne, kdy se cítíte ve stresu

Palm e-Tattoo vám řekne, kdy se cítíte ve stresu

Souhrn: Nově vyvinuté „elektronické tetování“ monitoruje elektrickou aktivitu kůže a zjišťuje, kdy člověk zažívá zvýšenou hladinu stresu. „Tetování“ se přichytí na dlaň uživatele a připojí se k chytrým hodinkám.

zdroj: Utah Austin

Naše dlaně nám říkají hodně o našem emocionálním stavu, protože mají tendenci vlhnout, když jsou lidé vzrušení nebo ve stresu. Tato reakce se používá k měření emočního stresu a pomáhá lidem s problémy s duševním zdravím, ale zařízení k tomu jsou nyní objemná, nespolehlivá a sociální stigma může přetrvávat přilepením vysoce viditelných senzorů na prominentní části těla.

Výzkumníci z University of Texas v Austinu a Texas A&M University aplikovali na tento typ monitorování, známý jako elektrická aktivita kůže nebo snímání EDA, vznikající technologii elektronického tetování (e-tetování).

V novém výzkumu nedávno zveřejněném v Příroda komunikacevědci vytvořili elektronické tetování na bázi grafenu, které se připevňuje na dlaň, je téměř neviditelné a připojuje se k chytrým hodinkám.

řekl Nanshu Lu, profesor katedry leteckého inženýrství a inženýrské mechaniky a vedoucí projektové společnosti.

Lu a její spolupracovníci vyvíjejí technologii nositelného elektronického tetování již mnoho let. Grafen byl oblíbeným materiálem pro svou tenkost a pro to, jak dobře dokáže měřit elektrický potenciál z lidského těla, což vede k velmi přesným údajům.

Tento ultratenký materiál ale moc, pokud vůbec nějaké, namáhání nezvládne. To ztěžuje jejich umístění na části těla, které vyžadují hodně pohybu, jako je dlaň/zápěstí.

Tajemství tohoto objevu spočívá v tom, jak je elektronické tetování na dlani schopno úspěšně přenášet data do pevně zapojeného obvodu – v tomto případě komerčně dostupných mobilních chytrých hodinek mimo laboratoř. Použili hadovitou pásku se dvěma vrstvami grafenu a zlata částečně překrývajícími se.

Ilustrace elektronického tetování připevněného na dlani a čtečky chytrých hodinek. Kredit: University of Texas v Austinu

Ohnutím popruhu tam a zpět dokáže zvládnout tlak, který přichází s pohyby rukou při každodenních činnostech, jako je držení volantu za jízdy, otevírání dveří, běh atd.

READ  Lékařům se podařilo zkoumat mužovu mozkovou aktivitu během jeho smrti

Současná technologie monitorování dlaní využívá obrovské elektrody, které odpadávají a jsou velmi viditelné, nebo senzory EDA aplikované na jiné části těla, které poskytují méně přesné údaje.

Jiní vědci zkoušeli podobné metody pomocí rovných pásků o tloušťce nanometrů k připevnění tetování ke čtečce, ale stres z neustálého pohybu nezvládli.

Lu řekl, že výzkumníci se inspirovali virtuální realitou (VR), hrami a metaverzemi hlášenými pro tento výzkum. Virtuální realita se v některých případech používá k léčbě duševních chorob; Schopnost vnímat člověka ve virtuální realitě však stále v mnoha ohledech chybí.

„Chcete vědět, jestli lidé na tuto léčbu reagují,“ řekl Lu. „Pomáháš jim? Právě teď je těžké říct.“

O tomto hledání neurotechnologických novinek

autor: tisková kancelář
zdroj: Utah Austin
Kontakt: Tisková kancelář – UT Austin
obrázek: Obrázek připsán UT Austin

Původní vyhledávání: otevřený přístup.
Elektronové grafenové tetování pro snímání elektrické aktivity volné pohyblivé kůže na dlani pomocí heterogenních hadovitých proužků.Autor Hongwoo Jang a kol. Příroda komunikace

Viz také

To znamená šálek kávy

souhrn

Elektronové grafenové tetování pro snímání elektrické aktivity volné pohyblivé kůže na dlani pomocí heterogenních hadovitých proužků.

Elektrodermální aktivita (EDA) je běžným indikátorem psychického stresu. Moderní EDA senzory trpí okluzí dlaně nebo sníženou věrností signálu z dlaně. Náš předchozí vynález submikronově tenkého nepostřehnutelného grafenového elektronového tetování (GET) je ideální pro nerušené snímání EDA na dlani.

Silné elektrické spojení mezi ultratenkými zařízeními a pevnými obvodovými deskami je však dlouho ztracenou součástí mobilního použití.

Abychom snížili dobře známou koncentraci napětí na jejich rozhraních, navrhujeme heterogenní serpentinové pásky (HSPR), což znamená GET serpentin částečně překrytý zlatým hadem bez aditivního lepidla.

Bylo objeveno a pochopeno padesátinásobné snížení napětí u HSPR oproti heterologním rovným páskám (HSTR). Kombinace HSPR a měkké mezivrstvy mezi GET a EDA náramkem umožnila ambulantní monitorování EDA na dlani v podmínkách volného života.

READ  Kosatky se naučily nové brutální techniky lovu na otevřeném moři: ScienceAlert

Naše nově vyvinutá politika výběru událostí EDA, která využívá nezaujatý výběr inscenačních událostí, potvrdila náš GET EDA senzor na zlatém standardu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *