Pákistánec Imran Khan řekl, že mu byly odebrány tři kulky z pravé nohyCNN

Bývalý pákistánský premiér Imran Khan uvedl, že mu byly odebrány tři kulky z pravé nohy Kulka, kterou jsi zasáhl minulý týden.

Khan ve čtvrtek přežil střelbu na politickém shromáždění v Gujranwale, nehodu Jeho strana vyzvala k pokusu o atentát.

V rozhovoru s Becky Andersonovou ze CNN v pondělí Khan řekl: „Vytáhli mi tři kulky z mé pravé nohy. Levá měla nějaký šrapnel, který nechali uvnitř.“

Khan řekl, že jeho kosti jsou poškozené a jeho noha je v sádře, a dodal, že bude trvat čtyři až šest týdnů, než se vrátí k normální činnosti.

Khan ze své rezidence v parku Zaman v Láhauru řekl, že o tom má informace od zpravodajských služeb. Kulka, kterou jsi zasáhl Minulý týden se to stane.

Když se ho Anderson v pondělí zeptal, jaké informace o incidentu obdržel a kdo je poskytl, Khan řekl: „Pamatuj, tři a půl roku jsem byl u moci. Mám spojení se zpravodajskými agenturami, různými agenturami, které fungují. Jak dostal jsi informace? Ze zpravodajských agentur.“ Proč? Protože většina lidí je vyděšená z toho, co se v této zemi děje.“

Pákistánská Inter-Services Intelligence (ISI) minulý týden uvedla, že „hrozbu“ oznámila Chánovi před shromážděním. „Organizace již upozornila federální vládu na hrozbu pro bývalého hlavního ministra, který to oznámil pandžábské provinční vládě,“ uvedla v prohlášení Internal Intelligence (ISI).

Video ukazuje okamžik zastřelení bývalého pákistánského premiéra

ISI také uvedla, že Chánova bezpečnost je pod dohledem provinční vlády Paňdžábu, kterou vede Pákistánská strana Tehreek-e-Insaf (PTI).

Minulý pátek Khan obvinil institucionální osobnosti ze spiknutí s cílem ho zabít – toto tvrzení vehementně popřeli vládní a bezpečnostní činitelé.

„Jak se události vyvíjely, byla v té řeči. Jak se to stane, jak mě náboženský fanatik zabije ve jménu rouhání a obviní ho z toho. Všechno je v mé řeči, kterou jsem ukázal v televizi – je to na sociálních sítích,“ s odkazem na projev, který pronesl 24. září, řekl V něm vysvětlil, jak k událostem střelby dojde.

Když byl dotázán na návrhy od svých kritiků, že obvinění současné vlády ze spáchání útoku by pomohlo Khanovi vrátit se do úřadu, odpověděl, že „nepotřebuje žádný důvod obviňovat tuto vládu ze mě, abych se vrátil k moci“, a dodal, že jeho PTI stále zůstává Populární od svého vypuzení v dubnu.

Zkoušeli všechno, aby mě dostali z cesty. „Když se to nestalo, bylo to plánované,“ dodal.

Při čtvrtečním útoku, který zranil několik dalších, zemřel jeden člověk, zatímco Khan byl po střelbě převezen do nemocnice v Láhauru k ošetření. Khan v pátek z nemocnice bez poskytnutí důkazů obvinil premiéra Shabazze Sharifa, ministra vnitra Ranu Sanallu a generálmajora Faisala, vysokého zpravodajského úředníka. CNN kontaktuje tyto tři muže s žádostí o vyjádření.

Pákistánské ministerstvo informací a vysílání minulý týden na tiskové konferenci odmítlo Khanova obvinění vůči Šarífovi a Sanulláhovi.

Pákistánská armáda také reagovala na Khanova obvinění a označila je za „nepodložená a nezodpovědná“ a „zcela nepřijatelná a neopodstatněná“. V prohlášení vydaném v pátek večer organizace Inter-Services Public Relations (ISPR) označila Khanova obvinění armády a vojenských představitelů za „hluboce nešťastná a hluboce odsouzená“.

„Pákistánská armáda je hrdá na to, že je vysoce profesionální a dobře disciplinovanou organizací s velmi robustním a efektivním systémem vnitřní odpovědnosti, který lze plošně aplikovat na nezákonné činy spáchané uniformovaným personálem, pokud nějaké jsou,“ stojí v prohlášení.

„Pokud však čest, bezúhonnost a prestiž jejích řadových členů budou poskvrněny zvláštními zájmy prostřednictvím lehkomyslných obvinění, establishment si své důstojníky a vojáky zachová, ať se děje cokoliv,“ dodala.

CNN dříve v pondělí uvedla, že Khan napsal dopis pákistánskému prezidentovi Arifu Alvimu, ve kterém uvedl, že od dubna, kdy byla Khanova vláda svržena z moci, čelí jeho strana „rostoucí řadě falešných obvinění, obtěžování, zatýkání a mučení v péče.“

Zpráva, kterou CNN získala od zdroje blízkého bývalému premiérovi, je datována 6. listopadu, tři dny poté, co Khan střelbu přežil.

READ  Ukrajinská elektrárna znovu bombardována, Zelenskij kritizuje ruský „jaderný terorismus“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.