Ozbrojenci zabijí studenta a unesou desítky lidí při náletu na školu v Nigérii

Vláda ve svém prohlášení uvedla, že skupina zahrnuje 27 studentů, tři učitele a devět členů rodiny.

Student, který během útoku zemřel, se jmenuje Benjamin Habila.

Guvernér nigerského státu Abu Bakr Sani Bello Podle hlavní tiskové tajemnice Mary Noel Bargeové uzavřel všechny internátní školy v oblasti a poslal armádu na záchranu unesených ze školy.

Prezident Buhari odsoudil únosy školních dětí.

„Prezident nařídil ozbrojeným silám a policii, aby zajistily okamžitý a bezpečný návrat všech vězňů,“ uvedl ve středu ve svém prohlášení Bukhariho mluvčí Jarba Šekho.

„Prezident také poslal tým vedoucích bezpečnostních složek do Miny ve státě Niger, aby koordinovali záchrannou operaci a setkali se s představiteli státu a vedoucími komunit kromě rodičů a zaměstnanců univerzity.“

Bývalý nigerijský senátor Shehu Sani pro CNN řekl, že škola nemá obvodový plot a poskytla by snadný přístup k ozbrojencům.

Sani, který byl také studentem školy, řekl CNN: „Město je v epicentru povstání ve státě Niger. Fulani bandité operují v ose a v této oblasti jsou tisíce vysídlených osob. Bandité v severozápadní Nigérii jsou smrtící a destruktivnější než Boko Haram. “

Buhari nedávno odešel do důchodu všech vůdců nigerijských bezpečnostních sil a jmenoval nové vůdce uprostřed rostoucí nejistoty a únosů v zemi.

„Bezpečnostní situace v Nigérii je zdrcující a ohrožuje mír v zemi,“ řekl Sani CNN.

„Je škoda, že vedoucím agentur je dovoleno zůstat po dlouhou dobu,“ dodal.

READ  Bidenova administrativa se obává, že se Severní Korea připravuje na nový jaderný test, ale brzdí ji nedostatek zpravodajských informací.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.