Otevření kina v Dukovani: společnosti

12. srpna 2021

Jaderná elektrárna Dukovani v České republice otevřela každoroční filmovou showroom ve stínu chladicích věží elektrárny. Každou sobotu v srpnu si diváci užijí místní filmy se vstupným na charitu.

Dukovani Drive-In (Foto: ČEZ)

Majitel a provozovatel elektrárny ČEZ každý rok na parkovišti elektrárny nainstaluje velkou obrazovku. Filmoví diváci se mohou dívat z auta nebo ze židlí na trávníku, zatímco zvuk zajišťuje rádio.

Pořady jsou uváděny ve spolupráci s adík Brothers Cinema, který promítal filmy ve více než 80 městech a obcích po celé České republice a na Slovensku, které nemají vlastní kina. Promítá se program převážně místních filmů, přičemž každé představení končí českou pohádkou.

Výtěžek z dobrovolného vstupného do Dukovan je věnován organizacím, které podporují lidi na Hodonínsku postižené silným hurikánem, který udeřil v červnu. ČEZ poznamenal, že než měli návštěvníci filmu možnost navštívit vinice Dukovani, sousedící s chladícími věžemi.

Plaťte veřejný podíl

Zaměstnanci Dukovan zároveň přivítali stovky lidí na prohlídku továrny ve Firdays. Kromě svého návštěvnického centra ČEZ sestavil atrakce pro rodiny s dětmi, včetně jízdy elektromobilem a 3D prohlídky továrny. Lidé, kteří se chtějí podrobněji podívat na jadernou elektrárnu, se mohou zúčastnit prohlídek bezpečných oblastí, jako je skladiště použitého paliva.

ČEZ uvedl, že 31. července přišlo do Dukovani asi 729 návštěvníků s „téměř 300“, kteří prošli ostrahou pro prohlídky závodu zblízka.

„Návštěvníci byli fantastickí, velmi zaujatí a nadšení, že mohou navštívit elektrárnu naživo,“ řekla Dana Janowska, průvodkyně informačního centra.

Zkoumal a napsal Global Nuclear Energy NewsREAD  Kdo je úžasnější Gándhí nebo superhrdinové?

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *