Otevřená správa vyžaduje občanskou angažovanost a transparentnost: český senátor

Taipei, prosinec 2 (CNA) Občanská angažovanost, transparentnost a využívání technologií a inovací jsou klíčem k otevřenému vládnutí, řekl ve čtvrtek na Otevřeném parlamentu 2021 v Tchaj-peji předseda českého Senátu Miloš Vistril.

Vystrčil ve zprávě zarezervované během polední přestávky na fóru uvedl, že věří, že role aktivního občanství a občanské angažovanosti jsou „nezbytné pro fungování stabilní demokratické společnosti“.

„Bez zájmů občanů, bez vůle k dialogu, zejména při kontrole vládní politiky a politiků a zákonodárného sboru, hrozí, že demokracie onemocní a otevřené vládnutí se bude postupně měnit. Začněte umírat,“ uvedl. řekl.

Dále uvedl, že dalšími klíčovými principy transparentního řízení jsou transparentnost a odpovědnost.

„Transparentnost je důležitým atributem otevřeného vládnutí a otevřeného shromažďování, protože zajišťuje veřejnou dostupnost jakýchkoli veřejných informací, které má vláda nebo zákonodárný sbor při rozhodování,“ uvedl Vystrčil.

Vláda a zákonodárný sbor musí podle Vystrčila vysvětlovat a chránit svá rozhodnutí a jednání a nést za svá rozhodnutí odpovědnost a zpřístupňování technologií a inovací veřejnosti je důležitým principem otevřené správy.

Úspěšnou implementaci otevřeného vládnutí a otevřeného práva mohou rozpoznat občané, kteří projeví důvěru ve svůj stát, řekl.

„Pokud občan důvěřuje svému státu, své vládě, svému zákonodárnému sboru, celý stát bude velmi silný a odolný vůči vnějším politickým, sociálním, ekonomickým, ekologickým a dalším druhům vlivů,“ uzavřel.

Tchajwanský vyšší zákonodárce Vystrčil je po prezidentovi České republiky druhým nejvyšším úředníkem.

Vedl delegaci na Tchaj-wan od konce srpna do začátku září 2020.

Návštěva se uskutečnila v době oteplování vztahů mezi Tchaj-wanem a Českou republikou v loňském roce, kdy Praha koncem srpna dodala na Tchaj-wan 300 000 dávek vakcíny Kovit-19.

Dvoudenní fórum pořádané tchajwanským ministerstvem zahraničních věcí, zákonodárným sborem Yuan a Národním demokratickým institutem nese název „Otevřený parlament v postvládním prostředí: Globální příklady recese a plánování v roce 2022 a dále“. Nezisková organizace se sídlem v USA.

2021 Otevření parlamentu v Taipei

Mluvčí Belize House řekl, že obchodní dohoda prohloubí vztahy s Tchaj-wanem

Fórum slibuje posílení demokracie tváří v tvář autoritářským hrozbám

அமெரிக்கா Pelosiová říká, že USA budou podporovat bezpečnost a nezávislost Tchaj-wanu

ாய் Sai demonstruje parlamentní transparentnost před sněmovnou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *